Statantiems nuosavus namus, kyla klausimas – kokią stogo dangą pasirinkti? Šiuo metu dažniausiai naudojamos  stogo dangos yra šios: šiferio lakštai, plieninė stogo danga ir betoninės arba keraminės čerpės. Šiferis –gerai žinoma, jei ne pati populiariausia stogo danga Lietuvoje. Šiferis Lietuvoje buvo itin plačiai naudojamas sovietiniais laikais, tačiau paklausos ir populiarumo neprarado ir dabar. Kur yra tokia šiferio sėkmės priežastis?

Šiferiu dengtas stogas – kokie privalumai?

Šiferis stogams turi daugybę privalumų. Visų pirma, daugumai žmonių, statančių namus, yra svarbu sutaupyti, o šiferis yra santykinai pigi medžiaga. Antras šiferio privalumas – jo ilgaamžiškumas – šiferio gamintojai suteikia šiai dangai garantiją nuo 10 iki 30 metų, tačiau šiferio stogai gali sėkmingai tarnauti 50 metų ir daugiau. Prie išskirtinių šiferio savybių galima priskirti ir puikią garso izoliaciją Kas dar? Šiferis yra atsparus atmosferos poveikiui  – jis „nebijo“ nei sniego, nei lietaus, nei karščio. Dar daugiau – šiferis nebijo net ugnies – šiferis priskiriamas aukščiausio nedegumo medžiagų kategorijai, todėl šiferio stogas padės išvengti gaisro galimybės ar ugnies sukeltų nuostolių. Taigi, pasirinkę šiferinę stogo dangą savo namui, turėsite tvirtą ir patikimą stogą virš galvos.

Kaip šiferį vertina statybininkai, kuriems tenka su šia medžiaga dirbti? Stogdengių teigimu, šiferis yra lengvai montuojama medžiaga, o su šiferiu dirbti nėra sudėtinga. Šiferio lakštai yra didelių matmenų, turi išgręžtas skyles ir nukirstus kampus, todėl juos montuoti yra itin lengva.

Ekspertai įvardija tik vieną šiferio trūkumą  – tai yra jo spalva. Šiferio spalvų gama nėra plati, skirtingi šiferio gamintojai siūlo vidutiniškai iki 8 atspalvių. Didžiausia problema yra tai, kad šiferinė stogo danga greit išblunka. Ką reiškia „greitai“, kai kalbama apie stogo dangą? Tai reiškia, jog po 5 ar 6 metų, spalva praranda sodrumą, o dar vėliau – papilkėja. Teigiamas aspektas yra tas, kad, jei esate estetas ir itin jautrus namo išvaizdai, šiferio stogą nėra itin sudėtinga perdažyti.

Beasbestinis šiferis – kas tai?

Ką dar reikia žinoti apie šiferį? Kaip minėta, šiferis buvo populiari stogo danga dar sovietiniais laikais. Anuomet, gaminant rusišką šiferį, buvo naudojamas asbestas. Vėliau paaiškėjo, kad  šiferio sudėtyje esantis asbestas gali būti kenksmingas žmogaus sveikatai, todėl šiandien laipsniškai pereinama prie beasbesčio šiferio. Toks šiferis išlaiko absoliučiai visas teigiamas savybes, be to, yra saugus aplinkai ir žmogui bei nekenksmingas sveikatai.

Taigi, šiferis jūsų stogo dangai – efektyvus ir laiko patikrintas pasirinkimas.