kreditasŠiandien, kai visi ir taip žino, kas yra greiti kreditai, pastarųjų reklamos visuomenės informavimo kanaluose gerokai mažiau, tačiau tai nereiškia, jog žmonės nesusiduria su pinigų stygiumi ir kreditas šiems nėra reikalingas. Nepaisant to, jog politikai giriasi dėl padidintos minimalios mėnesinės algos, tie papildomi keliasdešimt eurų nekompensuoja žaibiškai išaugusių prekių kainų parduotuvių lentynose (ir ne tik prabangos prekių – dažnam sunkiai „įkandamos“ net pirmo būtinumo). Savaime suprantama, jog menkas malonumas pasirašyti greitosios paskolos sutartį, tačiau realybė tokia, jog kreditas dažnam tampa vienintele alternatyva būtiniausių poreikių patenkinimui. Paguoda, jog kreditai internetu, sms kreditas bei kitos greitųjų paskolų rūšys nebėra tokia blogybė, kaip gali atrodyti pirmą kartą su jais susidūrusiems.

Sąžiningi greitųjų kreditų teikėjai nedrįstų prieštarauti teiginiui, jog tai, kas šioje rinkoje vyko iki 2016 metų vasario mėnesio, buvo naudinga jiems, o ne eiliniam paskolos gavėjui. Pigus kreditai viliojo naivius ar tiesiog kitos išeities neturinčius klientus, o, atėjus metui mokėti mėnesines įmokas, smogdavo visu pajėgumu: kreditai paskolos gavėjus, vaizdžiai tariant, priplodavo prie žemės aukštomis palūkanomis, o neretai priversdavo klimpti į naujas skolas (kreditas padengti turimam kreditui – vienas blogiausių sprendimų, kurį galima priimti). Lietuvos bankas, reaguodamas į minėtą neadekvačią situaciją greitųjų kreditų rinkoje, ėmėsi rimtų kreditorių veiklos suvaržymų, taip bandydamas apginti klientų interesus. Planas pavyko: šiuo metu greituosius kreditus teikia sąžiningi kreditoriai, priėmę naujas „žaidimo“ taisykles ir pasirengę pasiūlyti klientams palankias paskolos sąlygas.

Didžiausias pokytis, jog greitas kreditas nebeturėtų būti lyginamas su begėdišku lupikavimu: nustatytos aiškios ribos, kurių negali peržengti paskolos palūkanos bei limitas, kurį gali pasiekti delspinigiai už vengimą vykdyti finansinius įsipareigojimus. Kreditoriai, susidurdami su aršia konkurencija, siūlo vieną už kitą patrauklesnius pasiūlymus. Vienas dažniausių – pirmas kreditas nemokamai. Tai – paslauga, suteikianti galimybę pasiskolinti pageidaujamą sumą (aišku, atitinkančią esamą finansinę padėtį) ir, per sutartyje numatytą laikotarpį, grąžinti šią be jokių palūkanų. Patrauklūs gali būti ir kreditai be registracijos mokescio, leidžiantys klientui apsieiti be papildomų išlaidų. Nepamirštama ir ta socialinė grupė, kuri, negaudama pastovių mėnesinių pajamų, atrodytų, neturi jokių galimybių savo finansinių problemų išspręsti greitųjų paskolų pagalba. Kreditai bedarbiams, atsižvelgiant į konkrečios greitųjų paskolų bendrovės politiką, gali būti suteikiami, tačiau neretai šiems taikomi papildomi reikalavimai – laidavimas ar užstatas.