Virtuvės zona naudojama beveik kasdien, tad svarbu prižiūrėti tinkamai skirtingus paviršius ir palaikyti tvarką. Kad virtuvės baldai tarnautų kuo ilgesnį laiką, svarbu nepamiršti palaikyti tinkamą higienos būklę.

Lakuota mediena

Lakuoti mediniai paviršiai turi būti valomi šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu, naudojant vidutinės drėgmės audinį. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinti su nepraskiestu plovikliu arba langų valymo skysčiu. Tačiau prieš tai būtina patikrinti, ar ploviklis neturi neigiamo poveikio paviršiui.

Plastikiniai paviršiai

Plastikiniai paviršiai turi būti valomi šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu ir minkšta šluoste. Po to ploviklį reikia nuplauti su švariu vandeniu ir išdžiovinkite valomą paviršių. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinnti su nepraskiestu plovikliu arba langų valymo skysčiu.

Keramikinės plokštės

Purvas ar dėmės, kurios nebuvo nudegintos, gali būti pašalintas su drėgnu audiniu, be ploviklio. Vandens dėmės galima pašalinti su nerūdijančio plieno arba specialiu valikliu, skirtu keraminėms plokštėms. Labai prikepusios dėmės turi būti pašalinamos su specialia želė tol, kol jos vis dar šiltos. Jei sudegė cukraus arba cukraus turinčių medžiagų, dėmė turi būti tuojau pat panaikinta.

Virtuviniai baldai

Virtuvė- tai kiekvienų namų širdis. Vilniuje gaminami įvairiausių stilių virtuvės kampai, stalai, kėdės bei kiti baldai. Paprasčiausias variantas yra standartinis virtuvės baldų komplektas: keletas pastatomų ir pakabinamų spintelių, stalas, kėdės, kartais vitrinos ir kt.Tačiau standartinis komplektas ne visuomet telpa į mažutę daugiabučio virtuvę arba jo nepakanka erdviai virtuvės- valgomojo zonai, nuosavame name. Tokiu atveju rekomenduojama patiems sukomplektuoti baldus arba standartinį komplektą papildyti reikalingais baldais.

Kaip išsirinkti spinteles?

Statomos spintelės su stalviršiu tarnaus kaip maisto ruošimo paviršius, o kabinamose laikysite indus ar maisto produktus. Renkantis stalviršio aukštį privalu atsižvelgti į dažniausiai maistą gaminančio žmogaus ūgį. Renkantis spinteles svarbu atsižvegti į virtuvės dydį bei iš anksto numatyti buitinės technikos išdėstymą. Tai padės apspręsti, kiek ir kokių spintelių galite sutalpinti virtuvėje. Mažose virtuvėse nerekomenduojama statyti kampinių spintelių, tačiau erdviuose namuose  kampinės spintelės, o ypač vitrininės puošia.