Lietuvos įmonių katalogasSkambios antraštės ne visada reiškia ką nors nuostabaus. Tačiau šis atvejis kitoks. Juk mūsų straipsnio „herojus“ yra Lietuvos įmonių katalogas. Tiksliau, aptarsime, kodėl tokiam katalogui tiesiog lemta pelnyti simpatijas. Pirmyn!

Lietuvos įmonių katalogas yra tarsi šiuolaikiška enciklopedija. Ir netgi turi pranašumą! Tai interaktyvi sistema. Kai kuriuose kataloguose vartotojams suteikiamos komentavimo funkcijos. Jeigu kokia įmonė neatlieka savo pareigų, jeigu patyrėte nuostolių, žinokite, kad specialiame kataloge galite palikti atsiliepimą. Tiesa, nelengvas uždavinys tenka administratoriams. Ypač svarbu išvengti fiktyvių komentarų. Plušama iš peties, kad viskas būtų kuo sąžiningiau. Nes nei perteklinės liaupsės, nei iš piršto laužta kritika nėra gerai, ir kiekvienas verslo pasaulio atstovas tai supranta.

Tad mąstant apie įmonių katalogus tampa aišku, kiek daug pastangų reikalauja jų priežiūra. Prižiūrėtas katalogas – informatyvus, kuo tikslingesnis ir todėl naudingas.

Klientai randa paslaugų teikėjus ir pardavėjus. Verslas randa reikiamus partnerius. Ir tai ne visi privalumai. Tęsti? Patogu, nemokama, randama ne tik pagrindinė informacija, bet ir komentarų, straipsnių.

Gyvenate Kauno centre? Jūsų namai Vilniuje? Esate išvykę į JAV? Viešite kaime? Kokį atsakymą pasirinksite, nežinome. Užtat jums pakanka kompiuterio ir interneto, kad surastumėte aktualią informaciją. Kadangi naudojamasi ir išmaniaisiais telefonais, iš esmės net ir kompiuteris nebūtinas. Taigi, net ir kompiuterio neprireikia traukti iš krepšio.

Lietuva ir verslumas

Šioks toks pamąstymas. Ar Lietuvą galima laikyti verslia šalimi? Ar žmonės čia noriai kuria verslą? Per žinias ir iš kitų šaltinių sužinoma, kad kai kuriuos dalykus sunku prognozuoti, ir tai, deja, neskatina verslo. Pavyzdžiui, kol politikai paslaptyje laiko kitų metų mokesčių reikalus, verslininkams tenka sukti galvą ir bandyti nuspėti, kas gi bus priimta, o kokie įstatymai visgi nesulauks pritarimo. Investicinė aplinka ne visada palanki, gal ir šiaip nėra milžiniško noro ką nors kurti. Kita vertus, kai jau pradedama, tai galima neprastą verslą „įsukti“.

Kad ir kokia situacija konkrečiu metu pasitaiko, Lietuvos įmonių katalogas yra labai geras įrodymas, jog verslas lietuviams ne toks ir svetimas. Ši mintis svarbi. Svarbi todėl, kad kiekviena skaidriai veikianti įmonė prisideda prie valstybės gerovės. Mokesčiai sukrenta į bendrą „katilą“, o paskui jau skirstomi įvairioms sritims.

Gražūs pavadinimai

Naršant įmonių kataloge aptinkama įvairių pavadinimų. Ir tada suvokiama, kad žmonės išradingi. Lietuvoje nestinga įstaigų, pavadintų ir rimtai, ir žaismingai, ir subtiliai, ir rėksmingai. Neabejotinai išgirstume tuzinus istorijų, kaip sugalvotas vienas ar kitas žodis.

Jeigu trūksta įkvėpimo, kodėl nepanaršius tokio tipo svetainėje? Kūrybiškumo čia tiek, kad imi šypsotis.

Jeigu nestinga fantazijos kuriant pavadinimą, tai gal ir valdant įmonę nepasireikš idėjų badas? Nes ne paslaptis, kad versle idėjos yra varomoji jėga.