prekyba naujomis padangomis Lietuvoje yra labai daug vairuojančių žmonių, turinčių savo automobilius. Sprendžiant pagal kamščius miestuose piko metu, pagal nuolatinius konfliktus dėl automobilių parkavimo daugiabučių kiemuose, mūsų šalyje automobilis nebėra prabangos prekė. Tačiau taip atrodo tol, kol nereikia atverti piniginės automobilio išlaikymui. Degalai, draudimas, remontas – tai nuolatinė būtinųjų išlaidų eilutė kiekvienos šeimos biudžete. Todėl kiekvienas vairuotojas nuolat suka galvą, kaip sutaupyti, kaip išleisti mažiau pinigų transporto priemonei, bet taupant nepakenkti savo saugumui.

Kada jau reikia naujų padangų?

Pavyzdžiui, padangos yra tas veiksnys apie kurį dukart per metus kiekvienas vairuotojas turi pagalvoti. Sezonams keičiantis vairuotojai turi arba keisti, arba įsigyti universalias padangas. Bet prekyba naujomis padangomis vyksta visus metus, nežiūrint į sezonus. Nes automobilių savininkams reikia ne tik galvoti, kada pakeisti sezonines padangas, bet ir priimti sprendimą, kada reikia naujų padangų. Kelis sezonus gali būti naudojamos tos pačios padangos, jų gamintojai gali pateikti rekomendacijas, tačiau susidėvėjimas yra neišvengiamas faktorius. Joks gamintojas nežino, kiek ir kaip eksplotuojamas jo gaminys, kaip ir kokiomis sąlygomis jis sandėliuojamas. Taigi, apie momentą, kuomet jau laikas įsigyti naujas padangas, galiausiai sprendžia pats vairuotojas.

Naujos padangos – nebūtinai keičiantis sezonams

Padangų sezoniškumas ypač jaučiamas auto servizuose. Dažnai kalbama apie ilgas eiles dėl padangų pakeitimo, kai lieka kelios dienos iki termino, kai sezoninės padangos turi būti pakeistos. Į sezoniškumą padangų prekiautojai taip pat reaguoja ir, be abejo, spalio mėnesį į pirmą planą iškelia žiemines padangas. Bet nereiktų apsigauti – ne visada apsimoka pirkti tai, kas labiausiai siūloma. Pagalvokite, žiemai artėjant visi pardavėjai siūlo akcijas žieminėms padangoms. O kaip su vasarinėmis tuo metu? Taip, akcijų nėra. Bet kadangi tai ne sezono prekė, tikrai įmanoma ją įsigyti mažesne kaina.

Gal laikas keisti ne tik padangas?

Todėl racionaliau yra iškelti ne sezoniškumo ir akcijų klausimą, o kokybės ir saugumo faktorių. Visada taupiau yra pirkti sezonišką prekę ne sezono metu. Kita vertus, gal net nereiktų žiūrėti į sezonus, nes saugumas yra svarbiau. Padangos, ratlankiai gali atrodyti kaip automobilio aksesuaras, bet iš tikro tai yra svarbus saugumo faktorius. Taigi, ne apie nuolaidas, terminus ar sezonus reikia galvoti. Pirmiausia pagalvokite apie saugumą.