prekių ženklinimo įrangaKiekvienas gamintojas žino, kad vien idėjos ir žaliavų kokybiškai prekei nepakanka. Labai svarbu yra gaminio pakuotė, o tam reikalinga speciali prekių ženklinimo įranga. Dabar jau įstatymais yra apibrėžiama, kokia informacija turi būti pateikta ant bet kokio gaminio, todėl nei vienas gamintojas neišsisuka be etikečių ir prekių ženklinimo.

Prekių ženklinimui reikalinga speciali įranga

Vartotojai net nesusimąsto, kad ant kiekvieno perkamo daikto yra daug informacijos ir ji ten turi būti kokybiškai pateikta. Ar tai maisto, ar kosmetikos gaminys, ar elektroninis prietaisas – visose etiketėse sutalpinama informacija apie sudėtį, naudojimo taisykles, gamintoją ir t.t. Etiketės informacija turi atitikti tam tikrus įstatymais numatytus reikalavimus, taip pat būti naudinga vartotojui. Be to visa informacija turi būti įskaitoma. Taigi, gamintojai turi ne tik apgalvoti savo produkto etiketės turinį, bet ir etiketės dizainą, kokybę. O taip pat rasti būdų, kaip etiketes atspausdinti, pritvirtinti ant gaminio. Tam reikalingos specialios technologijos, kad visas šis darbas būtų atliktas kokybiškai.

Skirtingi produktai – skirtingos etiketės

Tik paanalizavus ženklinimo įrangos gamintojų paslaugas ir produktus, pamatysime, kiek įvairių niuansų reikia apgalvoti. Kiekviena prekė yra skirtingo dydžio, skirtingos formos, taigi pateikti ant jos informaciją yra sudėtingas darbas. Pavyzdžiui, tokia veikla kaip lipnių etikečių gamyba, atrodo paprasta ir siaura sritis. Bet prekių ženklinimo profesionalai savo užsakovus iškart užverčia pasirinkimų gausybe. Iš ko, popieriaus ar plėvelės, norite pagamintos etiketės? O popierius matinis ar blizgus? Plėvelė skaidri ar ne? Kokiais klijais priklijuosite etiketę? Universaliais? Super stipriais? Pavyzdžiui, norint etiketę klijuoti ant nelygių paviršių, guminių paviršių reikia specialių klijų, kad etiketė laikytųsi. Šaldytai produkcijai ženklinti gaminamos etiketės su klijais, limpančiais prie drėgnų, šaltų paviršių. O kai kuriems produktams reikia priklijuoti etiketes su klijais, kurie vėliau lengvai nusivalo. Taigi, specialistai išanalizuoja visas detales apie prekę ir tik tada parenka tinkamiausią etikečių tipą.

Žinoma svarbu ir etiketės dizainas: spalva, šriftas, teksto suredagavimas. Akivaizdu, kad kiekvienas gamintojas turi skirti daug laiko ir pastangų tam, kad gaminys būtų patraukliai ir kokybiškai paženklintas.