out of focus lights on rainy weather
out of focus lights on rainy weather
Photo by Ave Calvar Martinez on Pexels.com

Tai pakankamai dažnas bei kartais tikrai aktualus klausimas. Tuo labiau, kad nuo pažeidimų nėra apsaugotas nė vienas. Žinoma, automobilių stiklai gali būti apdrausti specialiai tam pritaikytu draudimu, jeigu automobilis neturi įprasto kasko draudimo. Tuomet dėl išlaidų taip jaudintis nereikės. Tačiau tikrai ne visi vairuotojai tuo pasirūpina. Tuo labiau, kad tai papildomos išlaidos, o kartais net ir ne vieną dešimtmetį skaičiuojantis automobilis gali turėti sveikus originalius stiklus. Jų keitimo kaina labai priklauso nuo pačio automobilio modelio bei stiklo ypatybių. Jeigu jis turi papildomus jutiklius, tuomet toks variantas bus ženkliai brangesnis. Nors pati keitimo paslauga nepareikalaus didelių išlaidų.

Kada remontuoti, o kada ne?

Šiomis dienomis skubėti keisti įskilusio stiklo nereikėtų. Kadangi kai kuriais atvejais pažeisti automobilių stiklai dar gali būti sutvarkomi. Bet nereikėtų delsti nei akimirkos ir kaip įmanoma greičiau verta kreiptis į šioje srityje dirbančius specialistus. Kadangi net ir nedidelį įdauža bėgant laikui ir eksploatuojant automobilį gali išsiplėsti. O tuomet jau bus išvengiamas ir automobiliu stiklu keitimas. Jo taip pat prireiks tuomet, kai įskilimas siekia kelis centimetrus arba įdauža yra prie pat stiklo krašto. Tokiais atvejais remontas bus neįmanomas. Tačiau bet kuriuo atveju geriausia nedelsti ir iškart kreiptis į specialistus, kurie įvertins situaciją bei pasiūlys optimaliausią sprendimą.

Ar visi automobilių stiklai vienodi?

Savaime suprantama, jog beveik visi jie skiriasi priklausomai nuo automobilio gamintojo bei konkretaus modelio. Tačiau tai ne vienintelis skirtumas. Kadangi kai kurie gali turėti dar papildomų funkcijų, pavyzdžiui, kritulių jutiklius arba šildymo galimybę. Nors dėl to automobiliu stiklu keitimas nebus daug sudėtingesnis. Tačiau patys gaminiai gali būti ženkliai brangesni, lyginant su paprastais variantais. Taip pat dažnu atveju galima rinktis iš kelių skirtingų variantų tinkančiam tam pačiam automobilio modeliui. Jie gali būti pagaminti Kinijoje, Lenkijoje ar daugelyje kitų šalių. Kartais pagal tai nustatoma ir gaminio kokybė bei kaina. Tad visuomet verta pasidomėti, ką gali pasiūlyti pardavėjas.