Nuosavų gyvenamųjų patalpų įsigijimas – savaime suprantamas, daugelio žmonių gyvenimą lydintis procesas. Tačiau kalbai pasisukus apie nuosavų komercinių patalų įsigijimą – situacija tampa kardinaliai skirtinga. Net ir solidūs, ilgametę patirtį turintys verslininkai dažnai praleidžia nekilnojamo turto skelbimus, kurie siūlo komercines patalpas. Kodėl parduodamos komercinės patalpos Vilniuje ar kitame mieste daugeliui verslininkų yra tabu? Kodėl sėkmingi verslininkai ilgai dvejoja, prieš žengdami, nuosavų komercinių patalų įsigijimo žingsnį? Kokios baimės skatina atsisakyti savarankiško, nuo nieko nepriklausomo verslo idėjos?

 Pagrindinė baimė – nežinomybė. Net ir sėkmingai verslą ilgus metus vystantis verslininkas bijo galimos nesėkmės. Jeigu jo verslui reikalingos didelės patalpos, kurios reikalauja neeilinės finansinės atsakomybės, verslininkas šią idėją dažniausiai atideda kitiems ar dar kitiems metams. Dažnai verslininkai vengia imti verslo paskolą ar investuoti į nuosavas komercines patalpas didelės dalies, sunkiai uždirbtų pinigų biudžeto. Visgi, reikėtų nepamiršti, kad parduodamos komercinės patalpos Vilniuje ar kitame mieste yra galbūt brangi, tačiau žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, tikrai paranki verslui investicija. Dideles erdves turinti nuomojama patalpa kiekvieną mėnesį pareikalauja didelės finansinės išraiškos. Už nuomą sumokėti pinigai jau negrįžta, nesuteikia teigiamos grąžos verslui. Kiekvieną mėnesį mokama įmoka bankui dažniausiai pareikalauja panašios ar net mažesnės pinigų sumos, nei nuomos sutartis, o galiausiai – komercinės patalpos tampa nuosavais jūsų verslo namais.

 Dar viena rizika, kuri neleidžia verslininkui priimti ryžtingo, patalpų įsigijimo sprendimo – prisirišimas prie vietos. Dėl nuolat kintančios rinkos, skirtingų žmonių poreikių – verslininkas bijo įsipareigoti ir ilgam laikui įsikurti vienoje vietoje. Netikėtai pasikeitusi verslo situacija ar kryptis gali pareikalauti greito, komercinių patalpų vietos pakeitimo proceso. Ši problema taip pat nesunkiai išsprendžiama. Parduodamos komercinės patalpos Vilniuje ar kitoje šalies dalyje tikrai nėra amžinas dalykas. Jeigu jūsų poreikiai ar veikla pasikeitė – patalpas galite parduoti už tą pačią ar net didesnę kainą. Tokiu būdu grąžinsite paskolą ir tikrai tikėtina, kad dar papildomai uždirbsite.

 Nuosavos komercinės paslaugos tikrai neįpareigoja turėti grandiozinės verslo idėjos ar dešimtmečio verslo plano. Nuosavos komercinės patalpos suteikia neribotas galimybes, finansinę nepriklausomybę ir išskirtinę teisę, kuri leidžia pasijusti tikru savo verslo namų šeimininku.