Besilaikiančios mamos ir tėveliai kviečiami į paskaitas apie žindymą. Susitikimų metu kalbama apie tai, kur ir kaip gaminasi pienas, kaip užsitikrinti sėkmingą pradžią, kuri yra sklandaus tolesnio žindymo pagrindas. Būsimos mamos mokosi pasirinkti patogią žindymo padėtį, įvertinti, ar kūdikis tinkamai žinda, ar jam pakanka pieno. Taip pat aptariami kūdikio raidos etapai bei šeimos gyvenimo pokyčiai, turintys įtakos žindymui.

Paskaitose išnagrinėjamos 5 svarbiausios žindymo temos:

  • Krūties anatomija ir laktacija: Kaip gaminasi pienas? Kaip pagausinti, arba pamažinti pieno?
  • Teisingas apžiojimas ir žindymo padėtys: Kaip išsaugoti sveikas krūtis?  Kodėl naujagimiai apgriaužia spenelius, nors neturi dantų?
  • Krūtų būklės ir jų valdymas: Kaip išvengti krūties mastito? Ar tikrai kopūsto lapai gydo? Ar reikia  nėštumo metu ruošti  krūtis žindymui?
  • Žindymas- mamos ir vaiko duetas: Kokios pagalbos tikėtis gimdymo namuose? Kodėl kai kurioms moterims nepavyko žindyti? Kaip išgyventi pirmojo mėnesio sunkumus?

Nėščiųjų užsiėmimai

Nėščiųjų užsiėmimai– tai teoriniai ir praktiniai mokymai būsimoms mamoms. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtina, jog kineziterapeutų sukurtos ir nėščiosioms vedamos mankštos palengvina nugaros ir dubens skausmą bei sumažina šlapimo nelaikymo tikimybę, stiprina raumenis, sąnarių paslankumą, gerina tarpvietės raumenų kraujotaką bei elastingumą, mažina kraujo sąstovį venose, stiprina kraujagyslių sieneles ir taip užkerta kelią kojų venų išsiplėtimui ir hemorojaus mazgų formavimuisi, didina bendrą moters gerą savijautą. Fiziniai pratimai teigiamai veikia pilvelyje augantį vaikutį: aktyvina placentinę kraujotaką, aprūpina deguonimi, gerina medžiagų apykaitą, judrumą ir daro įtaką normaliai mažylio padėčiai gimdoje. Nėščiosioms, kurios nėštumo metu atlieka mankštą, rečiau tenka leisti nuskausminamuosius vaistus gimdymo metu, gimdymas tampa lengvesnis, sutrumpėja atsigavimo po gimdymo laikas.

Nėščiųjų kineziterapijos programos

Nėščiųjų kineziterapijos programoos atliekamos grupėse arba sudaromos individualios programos. Turėsite puikią galimybę suaktyvinti visą organizmo veiklą. Atsižvelgiant į kiekvienos moters individualumą, labai svarbu prieš pradedant programą, pasitarti ir gauti gydytojo- ginekologo leidimą. Pratimai atliekami iš įvairių pradinių padėčių, tai pat su pagalbinėmis priemonėmis: kamuoliais, gumomis ir kt.