Renkantis konservus savo augintiniui atkreipkite dėmesį į pirmus- tris ingredientus, nurodytus sudėtyje- tai yra trys pagrindinės produkto sudedamosios dalys. Pirmoje sudėties vietoje turėtų būti mėsa: ėriena, vištiena, kalakutiena, elniena ir kt., ne vanduo. Taip pat venkite šalutinių produktų t.y. kviečių glitimo, kukurūzų glitimo, dirbtinių spalvų, skonių ar konservantų.

Kada šuniui duoti konservų?

Kokybiškos sauso pašaro granulės turi turėti visko, ko šuniui reikia, tačiau dažnai norisi palepinti savo keturkojį šlapiu maistu. Šunys turi puikiai išvystytą uoslę. Sauso pašaro granulės nėra tokios kvapnios kaip konservai ar mėsa. Todėl pridedant šlapio maisto net ir mažiausią apetitą turintiems šunims, galima jį paskaninti. Tai pat konservuose esanti mėsa, nėra taip apdorota, kaip granulėse ir šuo maistines medžiagas suvartoja natūraliau. Jei šuo neturi jautraus viškinimo trakto, rekomenduojama mėgiamus konservus dėti į sausą pašarą. Šlapias maistas šunims rekomenduojamas ir viršsvorį turintiems šunims, nes vandens kiekis padeda jausti sotumą. Nepamirškite sumažinti sauso pašaro kiekį, kai duodate šlapio maisto.

Kaip išrinkti tinkamiausius skanėstus?

Kai renkates sausą maistą, domitės jo kokybe, taip pat turėtų būti ir renkantis skaniukus. Cheminė apsauga gali veikti kaip kancerogenas todėl svarbu vengti dažų, kvapiųjų medžiagų ir druskų. Treniruotėms tinka maži skanėstai, kuriuos būtų lengva sulaužyti. Treniruotės metu šuo neturėtų ilgai kramtyti gauto atlygio, kad jam tai netrukdytų mankštintis. Rinkitės džiovintą mėsą su kuo mažiau šalutiniu priedų. Atminkite, kad skanėstai yra dietos dalis ir į juos reikia atsižvelgti, o jei skanėstų kiekis bus didesnis, dienos racionas, sauso maisto, turėtų būti mažesnis. Marp skaniukai su ėriena puikiai tinka treniruotėms, o Marp buivolų stemplės yra naudingos dantims.

Ar šunims reikia vitaminų?

Šunims, kurie maitinami namie gaminamu maistu, gali prireikti vitaminų. Tačiau jei šuns mityba visiškai subalansuota, o jūs dar duodate jam vitaminų ir mineralų, gyvūnui galima ir pakenkti. Jei gyvūnas gauna per daug kalcio,  gali kilti problemų su kaulais. Jei šuo gauna per daug D, gali  sutrikti jo apetitas, gali  nusilpti raumenys. Prieš pradedant duoti šuniui vitaminus, būtina pasitarti su veterinaru.