Naujos statybos butai Vilniuje sudaro apie trečdalį parduodamų butų sostinėje. Daug tai ar mažai? Žinant tai, jog du trečdaliai parduodamų būstų vis dar priklauso senesnės statybos namų rinkai, galima sakyti, jog nedaug. Tačiau galioja svarbi tendencija – naujų butų Vilniuje su kiekviena diena parduodama vis daugiau. Kodėl taip yra?

Palyginus naujų butų privalumus su senesnių būstų, galima išskirti tik vieną – pastarieji yra gerokai pigesni. Taip, tai tiesa. Tačiau ir čia iškyla tam tikri niuansai. Retai rasite seną butą su nepriekaištinga kokybe. Tad paskaičiuokite, kiek kainuos remontas. Teikiantys pirmenybę galimybei viską pakeisti nupirktame būste, renkasi senesnius butus būtent dėl to. Manoma, kad nusipirkti pigesnį senos statybos būstą mažiau patraukliame mikrorajone ir daugiau investuoti į prabangų jo įrengimą – geras sprendimas. Tai labai didelė rizika. Senos statybos bute gali tekti įrengti naujas inžinerines ir santechnines sistemas, perstatyti vidines buto sienas, kirsti jose angas,  ir t.t. Ir šiems darbams atliki nepakaks vien geros statybininkų komandos, reikės ir daugiau laiko, ir daugiau lėšų.

Galimybę nusipirktą butą įsirengti pagal savo norus turi ir tie, kurie pasirinks naujos statybos butą Vilniuje, nes šiandien labai daug būstų parduodama tik su daline apdaila.

Labai svarbus argumentas, bylojantys naujo buto naudai – patogesnis išplanavimas ir mažesnės išlaikymo sąnaudos. Pastaraisiais metais statomi būstai visi be išimties turi griežtus A klasės energetinio efektyvumo reikalavimus ir yra ganėtinai sandarūs. Vadinasi, tokio buto išlaikymas atsieis gerokai pigiau nei senesnio būsto.

Kalbant apie paskolos gavimą, tiek senam, tiek naujam būstui tai neturi kažkokių didelių skirtumų. Kaip teigia „Swedbank“ specialistai, būsto pirkėjui prireiks  atlikti turto vertinimą, gauti banko pasiūlymą dėl paskolos suteikimo, sumokėjus pradinį įnašą pasirašyti būsto paskolos ir būsto pirkimo-pardavimo sutartis ir, įkeitus būstą,  gauti reikiamo dydžio paskolą likusiai kainai sumokėti.

Paminėsime dar keletą naujo būsto privalumų, kurie labiau būdingi ne individualiam namui, o butui:

  • Uždara, tvora apjuosta teritorija.
  • Įvažiavimas ir įėjimas – tik gyventojams, pro automatinius vartus.
  • Papildomai aptverta vaikų žaidimų aikštelė.
  • Projekto teritorija stebima vaizdo kameromis.

Nauji butai Vilniuje – puiki galim4 investuoti, bet apie tai – jau kitame straipsnyje.