Skolindamas – draugas, atiduodamas – priešas. Viena geresnių lietuviškų patarlių. Daug tuo pasakoma ir kita patarle, kad geriau alkanam gulti, nei su skolomis keltis. Ar sutinkate? Skolintis lengva, bet skolas visada reikia atiduoti. Gera žinia, kad šiandien egzistuoja skolų pirkimas. Skolos portfelio pardavimas leidžia padidinti įmonės pinigų srautų efektyvumą, taip pat padeda išvengti papildomų kredito nuostolių ir laimėti taip vertingo laiko. Jeigu ir jūsų įmonė nusprendė, kad laikas atgauti senas skola, rinkitės patikimą partnerį. Su nupirktomis skolomis dirba profesionalios ir ilgas patirtis turinčios komandos, kurios siūlo skolininkams lanksčias mokėjimų galimybes bei šiuolaikinius mokėjimo sprendimus.

Bent vieną kartą pasinaudoję skolų nupirkimu, labai gretai pajusite tokios paslaugos privalumus. Parduodami skolų portfelius galėsite sudaryti tiek vienkartinius, tiek periodinius sandorius. Skolų pirkimas jus išlaisvins. Pasinaudojus tokia paslauga kompanija galės koncentruotis į pagrindines savo veiklas, pašalinant skolininko nemokumo riziką. Kiekvienas atvejis skirtingas ir gali pareikalauti skirtingų resursų. Skolos išieškojimo ikiteisminis procesas trunka nuo 1 iki 3 mėnesių. Per šį laiką yra bandoma susisiekti su skolininku ir tuo pačiu pateikti jam labiausiai tinkamą skolos išsimokėjimo grafiką. Ne visada viskas taip paprasta ir tas terminas gali dar labiau išsitęsti. Tik tuomet, kai nepavyksta rasti kompromiso abiems pusėms – pradedamas teisminis procesas, o vėliau – poteisminis ir visa tai trunka kelis mėnesius, galbūt net metus. Skolos nupirkimo galimybės ir sutarties sąlygos kiekvienu konkrečiu atveju yra aptariamos su įmone individualiai. Todėl kiekvienu atveju yra įvertinamas skolų portfelis ir sutartomis sąlygomis jis yra nuperkamas, sumokant pinigus iš karto.

Skolininkų sąrašo nenori nei viena įmonė. Skolininkai nemoka skolų ir tai dažnai tęsiasi mėnesiais, o vėliau ir metais. Nemokiais gali būti tiek klientai, kurie neatsiskaito už paslaugas, tiek verslo partneriai. Tokiais atvejais geriausia įmonei koncentruotis į įmonės augimą ir visą laiką bei pinigus skirti būtent tam. Tegul skolomis pasirūpina specialistai, dirbantys su skolomis. Pasirašius pirkimo-pardavimo aktą skolintojas nebetenka jokių teisių į tą skolą, kurią pardavė. Skolininkui tereikia sulaukti pinigų, pasirašyti dokumentus ir viskas. Taupančios laiką įmonės turėtų visada skolas parduoti. Tik tos įmonės, kurios nori kovoti ne tik dėl pinigų, tačiau taip pat ir dėl principų – dažniausiai renkasi skolos išieškojimo procesą.