Tikriausiai nerastume tokio verslo, kuris nėra susidūręs su sunkumais. Prieš kelis dešimtmečius, susidūrę su finansiniais nesklandumais, verslo savininkai buvo pasmerkti bankrotui, verslo perleidimui ar pardavimui. Laimei, šiandien verslui plėtoti suteikiamos daug palankesnės sąlygos. Aptarkime paskolas verslui, kurios yra puiki išeitis užklupus sunkumams.

  • Kokiais atvejais išduodamos paskolos verslui?

Paskolos verslui praktiškai apima visus su verslo plėtra susijusius procesus. Dažniausiai jos suteikiamos žaliavų pirkimo, įmonei reikalingo turto įsigijimo, išlaidų padengimo, remonto, rekonstrukcijos ir kitais tikslais. Paskolos verslui skirstomos į keletą grupių (investicinės, apyvartinės paskolos ir t.t.), tad kreipiantis dėl paskolos pagal poreikius pateikiamas geriausiai tinkantis pasiūlymas.

  • Kas gali kreiptis dėl verslo paskolos?

Verslo paskolą gali gauti smulkiojo ir vidutinio verslo savininkai, juridiniai ir fiziniai asmenys, įregistravę savo veiklą ar įmonę.

  • Kas išduoda verslo paskolas?

Verslo paskolas išduoda bankai, privačias paskolas teikiančios bendrovės ir kredito unijos. Kiekviena įstaiga turi savo verslo paskolų išdavimo tvarką ir sąlygas.

  • Kokia verslo paskolų metinė palūkanų norma?

Metinė palūkanų norma gali skirtis, priklausomai nuo paskolą teikiančios bendrovės. Tačiau dažniausiai verslo paskoloms taikomos nuo 6 proc. metinės palūkanų normos.

  • Ar reikalingas turto įkeitimas?

Kaip ir teikiant bet kurias kitas paskolas (išskyrus vartojamąsias), taip ir verslo paskolai gauti reikalinga grąžinimo užtikrinimo priemonė. Tai gali būti turto ar finansinių lėšų įkeitimas, laidavimas ar kitos priemonės. Kai kuriais atvejais, dažniausiai kai suteikiama nedidelio dydžio paskola, turto įkeitimas nereikalingas.

Tai dažniausiai apie verslo paskolas iškylantys klausimai. Jei ketinate pasinaudoti šia galimybe, išsamią informaciją jums suteiks paskolas teikiančios įstaigos specialistai. Nedvejodami kreipkitės į patikimas bendroves ir nugalėkite jūsų verslo kelyje pasitaikiusius sunkumus.