Elektros kaina naudojantiems saulės energiją krenta greičiau nei prognozuojama. Dėka augančių investuotojų ir vartotojų, elektros kaina bus tik patrauklesnė. Manoma, jog per ateinantį dešimtmetį bus pigiau uždaryti esamas anglimi kūrenamas jėgaines ir jų vietoje pastatyti saulės elektrines.

Skirtingai nuo įprastų elektrinių, kuriuose elektros kainą lemia daugiausiai pats iškastinis kuras, atsinaujinantys elektros šaltiniai kaip saulė, teikia neribotą žaliavą.

Didžiausias žemos elektros kainos veiksnys yra saulės elektrinių technologinė pažanga ir auganti paklausa. Kainos už saulės paletes sumažėjo, o paklausa kartu auga. Kuo pigesnės paletės, tuo didesnė apklausa, kuo didesnė paklausa, tuo daugiau galimybių kurti didesniam ratui prieinamą energiją su žemesne elektros kaina.

Energijos gamyba iš iškastinio kuro kuria kitokį vaizdą. Pavyzdžiui, branduolinės energijos sąnaudos padidėjo daugiau nei  60 procentų. Kadangi iškastinis kuras nėra atsinaujinantis šaltinis, jo gavyba brangsta, kartu elektros kaina taip pat didėja ir didės.

Elektros kaina, naudojantiems saulė energiją, nukrito pakankamai žemai, kad šis šaltinis taptų pigiausiu elektros energijos šaltiniu  daugumoje pasaulio šalių.

Taip pat atsinaujinantys energijos šaltiniai daro teigiamą įtaką klimato pokyčiams. Energetikos sektorius yra atsakingas už maždaug tris ketvirtadalius viso pasaulyje išmetamų šiltnami efektą sukeliančių dujų kiekio, kadangi naudoja neatsinaujinančius energijos šaltinius.

Elektros kaina, naudojantiems saulės energiją, ne tik yra mažesnė, bet kartu leidžia šiems vartotojams prisidėti prie globalinio atšilimo kontrolės.

Žema elektros kaina ateityje paskatins daugelį pasaulio anglies gamyklų uždarymą ar bankrotą. Šiuo metu daugelis vartotojų susiduria su didėjančiomis elektros energijos kainomis, todėl saulės energija tampa ekonomišku pasirinkimu.

Elektros kaina ištisus metus yra tokia pati ar žemėjanti, jei yra gaunama iš saulės elektrinių. Įsigijus ir įsirengus saulės paletę namuose, galima pradėti taupyti pinigus, nuo pirmos dienos.

Saulės energija yra daug pigesnė už kitas. Saulės parkai tiekia energiją daug mažesnėmis sąnaudomis nei įprasti energijos tiekėjai. Vartotojai mėgaujasi žemesne elektros kaina, nepamirštant saulės energijos teigiamo poveikio aplinkai.

Saulės elektrinės lengvai montuojamos ant stogo ar žemės, siekiantiems turėti nuosavą tiekėją su žema elektros kaina. Bei tokios galimybės neturintiems, saulės energija yra universalus šaltinis, galintys aprūpinti vartotojus iš nutolusių saulės parkų.