metalas

Metalo supirkimas – opi tema, kuria kyla nemažai įvairių klausimų. Pasistengėme atsakyti į kelis iš jų.

Kodėl reikia perdirbti metalo laužą?

Metalui perdirbti, išvalyti ir formuoti reikia daug mažiau energijos. Kartu tai tvarus pasirinkimas, kurio metu panaudotas metalo laužas prikeliamas naujam gyvenimui. Metalų perdirbimas taip pat padeda išsaugoti pagrindinius gamtinius išteklius.

Negana to, metalo supirkimas atneša finansinę naudą jums, todėl tikrai verta pasirūpinti, kad metalo laužas būtų nupirktas ir saugiai perdirbamas.

Kam naudojamas metalo laužas?

Metalo laužas, pvz., aliuminis, varis, plienas, žalvaris ir geležis, gali būti daug kartų pakartotinai naudojamas gaminant daug naujų produktų, tokių kaip:

  • Statyba – keliai ir tiltai
  • Gamyba – automobiliai ir lėktuvai
  • Konteineriai
  • Nauji ir tvirtesni metalai
  • Baldai ir furnitūra
  • Namų interjero, dekoravimo elementai

Ir dar daugiau.

Kuo juodojo metalo laužas skiriasi nuo spalvotojo? Kaip juos atskirti tarpusavyje?

Pirmasis metalo laužo atskyrimo žingsnis yra išskirstyti jį į juoduosius ir spalvotuosius metalus. Lengviausias būdas tai padaryti yra magnetas, nes juodieji metalai yra magnetiniai. Taip yra daugiausia dėl to, kad juose yra daug geležies. Geležies dėka šios rūšies metalai taip pat labiau linkę rūdyti arba oksiduotis. Juodieji metalai taip pat paprastai yra stipresni ir ilgaamžiškesni nei spalvotieji metalai.

Kas surenka metalo laužą?

Juodojo ir spalvotojo metalo laužas turėtų būti patikėtas tik patyrusiems specialistams, kurie pasirūpins saugiu jo perdirbimu. Metalo supirkimas Lietuvoje yra atliekamas licenzijuotose supirktuvėse: čia gausite gerą kainą už savo atneštą metalo laužą.

Kokios yra juodojo metalo laužo supirkimo kainos?

Vieno konkretaus atsakymo į šį klausimą nėra. Tai priklauso nuo metalo tipo ir kitų sąlygų, įskaitant: rinkos kainą, jūsų lokaciją, metų laiką, metalo paklausą ir kitus veiksnius.

Kodėl keičiasi metalo laužo kainos?

Juodojo metalo laužo supirkimo kainos tikrai gali būti nepastovios. To priežastis gana paprasta. Kaip ir visų prekių, metalo kainos kinta priklausomai nuo pasiūlos ir paklausos bei gamybos sąnaudų. Todėl priduodant metalo laužą, palyginkite pastarųjų mėnesių kainų svyravimus ir įsitikinkite, kad dabar yra palankus metas jūsų sandoriui.