Saulės elektrinių populiarumas auga kiekvienais metais ir vis daugiau žmonių domisi galimybe tapti elektros gamintojais. Tačiau kaip žinoti, kurie saulės moduliai kada geriausiai tinka, kokius rinktis ir kaip montuoti, kad elektrinės efektyvumas būtų kuo didesnis.

Kiek modulių elektrinei reikės?

Tai labai dažnas klausimas, kuriuo domisi gyventojai, norintys įsirengti saulės elektrinę. Tačiau vieno atsakymo iš tiesų nėra, nes tai priklauso nuo daugelio faktorių. Pirmiausia, nuo saulės modulio galingumo. Saulės moduliai gali būti skirtingo dydžio ir modelių. Kuo didesnis modulis, tuo daugiau elektros jis gali pagaminti. Taigi, pagal tai ir galima skaičiuoti, kiek modulių reikės būtent Jūsų elektrinei. Ji turėtų pagaminti tiek elektros, kiek įprastai suvartojate elektros.

Kokie moduliai gali būti?

Turbūt esate pastebėję, kad kai kuriose saulės elektrinėse naudojami tamsiai mėlyni, beveik juodi saulės moduliai, o kitur – mėlyni. Šie moduliai skiriasi ne tik savo spalva. Tamsiausi moduliai dažniausiai pasirenkami dėl savo efektyvumo. Kitaip sakant, jeigu šalia turėtumėte elektrinę iš tokio paties modulių kiekio ir šalia kitą iš tiek pat modulių šviesesnės mėlynos spalvos, pirmoji, tamsesnė elektrinė sugeneruos daugiau elektros energijos. Tačiau tokių modulių kaina taip pat yra didesnė, Todėl jeigu yra galimybė statyti daugiau modulių, bet pigesnių, kai kurie pirkėjai pasirenka šviesesnius modulius. Jie dar vadinami polikristaliniais moduliais.

Kur montuoti modulius?

Dažniausiai saulės elektrinės montuojamos ant privačių namų stogų, taip pat gali būti montuojamos tiesiog ant žemės kieme. Privačiuose namuose populiarėja saulės modulių įrengimas ir vietoj stogo. Pavyzdžiui, jau galima rinktis modulius, kurie naudojami ne tik kaip elektrinė, bet ir kaip stogo danga. Tokius modulius galima montuoti ne tik ant namo stogo. Vis dauigiau žmonių pasinaudoja tokiu moduliu įrengimu terasoje vietoj terasos stogo ar vietoj pavėsinės stogo kieme.

Tačiau nors saulės elektrinės Lietuvoje populiarėja, jų atsiranda vis daugiau, saulės moduliai ne visuomet naudojami elektrinėms įrengti. Saulės modulius galima naudoti ir gaminant mažiau elektros. Pavyzdžiui, sumontavę vieną ar kelis modulius, galite pasigaminti elektros pavėsinės ar terasos apšvietimui, kitam mažam objektui aptarnauti.

Kaip gauti valstybės paramą?

Jeigu svarstote apie saulės elektrinės įsigijimą, nepamirškite, kad galite pasinaudoti valstybės parama ir sutaupyti ženklią elektrinės kainos dalį. Kiekvienais metais parama tik didėja, nes daugėja ir norinčių ją gauti. Todėl ieškodami saulės elektrinės įrengimo meistrų, rinkitės įmones, kurios kartu gali pasirūpinti ir visais reikalingais dokumentais paramai gauti.