Dušo kabinos įrengimas reikalauja žinių ir patirties, todėl rekomenduojama šiuos darbus patikėti specialistams, gerai išmanantiems savo veiklą ir jos niuansus. Prieš pradedant montavimo darbus, būtina pagalvoti apie dušo sienelės pasirinkimą, dušo duris, taip pat reikėtų įvertinti ir tokius elementus kaip durų vyriai ar ratukai, kas padės užtikrinti konstrukcijos patogumą ir ilgaamžį naudojimą.

Dušo sienelės ir dušo durys: ką ir kada rinktis?

Rinkdamiesi dušo modelį, visų pirma turėtumėte atsižvelgti į vonios kambario erdvę, jos dydį ir išplanavimą. Nepamirškite įvertinti ir dominuojančio interjero akcentų. Dušo sienelės yra bene svarbiausias dušo elementas, nulemiantis bendrą konstrukcijos estetinį vaizdą. Jos gali būti įvairaus aukščio, skirtingo storio, matinės ir permatomos, veidrodinės ar spalvotos. Nepamirškite, kad dušo sienelė turi būti ne tik daili, bet ir patogi naudoti, t. y. ji negali praleisti vandens, būti lengvai valoma ir nereikalauti sudėtingos priežiūros.

Pavienės, atskiros dušo sienelės, atskiriančios dušo erdvę, paprastai montuojamos nišose, tačiau tuo atveju, jei galvojate apie uždaresnes dušo konstrukcijas, reikėtų kalbėti apie dušo duris. Jos gali būti tiek varstomos, tiek stumdomos. Stumdomos yra patogios todėl, kad joms nereikia papildomos erdvės durų atvėrimui. Varstomos dušo durys išlaiko klasikai būdingą eleganciją, atrodo prabangiai, puikiai tinka įvairiems interjero sprendimams.

Tiek dušo sienelės, tiek dušo durys privalo atitikti aukštus kokybės rodiklius, kadangi nekokybiškos medžiagos labai greitai praras savo prekinę išvaizdą, o dėl nuolatinės drėgmės ir temperatūros svyravimų gali apsinešti sunkiai valomomis apnašomis. Kad išvengtumėte bet kokių galimų problemų, rinkitės patikimus ir rinkoje gerai žinomus pardavėjus, būtinai pasidomėkite konstrukcijų priežiūros ir valymo niuansais.

Dušo durų vyriai ir ratukai

Kaip ir minėjome prieš tai, dušo durys ir dušo sienelės gali būti tiek varstomos, tiek stumdomos. Nepriklausomai nuo jūsų pasirinkimo, visiems judantiems mechanizmams keliami griežti patvarumo reikalavimai. Ilgai naudojami varstymo mechanizmai ima dėvėtis, juos sunkiau valdyti, jie ima skleisti erzinantį triukšmą ir girgždėjimą. Rinkdamiesi vyrių ir ratukų sistemas atkreipkite dėmesį į jų gamybines medžiagas (paprastai siūloma rinktis nerūdijančio plieno / žalvario, chromu padengtus gaminius), taip pat rekomenduojama rinktis vyrius, kurie turėtų specialų cilindro formos tvirtinimą prie stiklo, kad durys nenusėstų žemyn. Negalima pamiršti ir dizaino sprendimų, pvz., durų vyriai, kurie iš vidaus su stiklu sudaro vieną plokštumą, nesukuria kampų, kuriuose kauptųsi nešvarumai, todėl jų valymas tampa gerokai paprastesnis.