Lietuvoje vis labiau įsitvirtina skandinaviškas interjeras. Šis stilius, skleidžiantis ramybė ir patogumo jausmą, aptinkamas ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir komercinėse erdvėse bei biuruose. Skandinaviški baldai kuria išskirtinį interjerą ir labai dažnai netgi nedideli interjero akcentai gali pakeisti visą erdvę. Pavyzdžiui, svetainėje ar kitose patalpose statomi skandinaviški kavos staliukai. Kaip juos pasirinkti ir kaip derinti, kad baldai atrodytų stilingai?

Stilių užtikrina tinkama forma

Renkantis staliuką, labai svarbu skirti dėmesio tam, kokios formos jis bus. Skandinaviško tipo baldai dažniausiai yra gaminami iš medžio, labai dažnai medžio elementai derinami su metalu. Kavos staliukams taip pat naudojamos šios medžiagos. Apsidairę skandinaviškų baldų parduotuvėje pamatysite, jog kavos staliukai gali būti įvairių formų. Pavyzdžiui, labai populiarūs spalvų staliukai arba užapvalintais kampais trikampiai staliukai. Taip pat ir pailgi stačiakampio formos baldai. Rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, koks stilius ir baldų formos vyrauja kambaryje. Pavyzdžiui, jeigu šalia sofos svetainėje patiestas apvalus kilimas, čia tiktų ir tokių formų staliukas kavai.

Ar aukštis – svarbu?

Žinoma, kad staliuko aukštis yra vienas svarbiausių kriterijų, kai kalbame apie kavos staliukus. Įprastai skandinaviški kavos staliukai yra gana žemi. Jie gaminami taip todėl, kad būtų patogu gerti kavą sėdint ant minkštos sofos ar krėslo. Todėl rinkdamiesi šiuos baldus į svetainę ar kitą namų erdvę, įvertinkite staliuko dydį. Jis turi būti toks, jog būtų ne tik patogu gerti kavą, bet tuo pačiu staliukas netrukdytų praeiti.

Be to, šiuo metu labai populiarūs įvairūs modernūs baldų sprendimai, kurie leidžia baldams keisti savo formas arba dydį. Kai kurie skandinaviško stiliaus staliukai gali būti ne tik kavos staliukais. Pavyzdžiui, galite įsigyti stalą transformerį, kuris įprastai atrodys kaip kavos staliukas, o prireikus, gali transformuotis į didelį valgomojo stalą.

Prie ko derinti staliuką?

Skandinaviški kavos staliukai turi būti bendra interjero dalis. Visi baldai turi tarpusavyje derėti ir tik tuomet kambarys atrodys nepriekaištingai. Tokie baldai kaip staliukai kavai dažniausiai derinami su kitais panašiais elementais. Pavyzdžiui, skandinaviški šviestuvai gali būti tas elementas, kuris derės su staliuku. Jeigu svetainėje, kurioje stovės naujas staliukas, kaip tik kabą stilingas pakabinamas skandinaviškas šviestuvas, prie jo priderintas staliukas suteiks kambariui jaukumo ir stiliaus.