protingas namas

Ar išgirdus pavadinimą „protingas namas“ mintyse susikuria kažko sudėtingo ir nepasiekiamo paveikslas? O turėtų būti priešingai. Juk protingo namo tikslas – palengvinti Jūsų gyvenimą ir jį padaryti daug patogesniu.

Protingas namas – kas tai?

Tai namai, kaip ir visi, jums patinkantys ir patogūs, tačiau jų kai kurios funkcijos sujungtos į vieną itin patogiai valdomą išmanią sistemą. Tai taupo laiką, taupo energiją. Pats namas ima tarnauti jums dar labiau, ir jums mažiau reikia rūpintis įvairiomis smulkmenomis. JUNG tai pat siūlo išmanių namų sistemą, kurios valdikliai pasižymi stilingais valdymo pultais, centrais ir ilgalaike kokybe.

Iš kokių sistemų gali susidėti protingas namas

Kiekvienas išmanus namas gali apjungti skirtingas sistemas. Kažkas protingu namu vadins namą, kuriame sujungtos temperatūros valdymo ir vartų atkėlimo bei telefonspynės sistemos. Kiti protingu namu laikys sistemą, apjungiančią viską, ką įmanoma. Dažniausiai išmaniame name į vieną protingą sistemą yra sujungta bent dalis šių komponentų arba jie visi:

  • Apšvietimo sistema. Apšvietimo reguliavimas kiekvienam namui – užduotis, kuri gali tapti daug paprastesne. Tereikia naudoti išmanaus namo sistemas. Tuomet bus galima reguliuoti, kurias erdves kaip apšviesti. Galima nustatyti sinchronizuotą su aplinkomis apšvietimą. Pasirinkus, pavyzdžiui „vasaros atostogų“ režimą, šviesa bus blokuojama tam tikrose erdvėse tuo laiku, kada turėtų būti natūrali dienos šviesa, ir pan. Visas aplinkas žmogus gali konfigūruoti pats, nustatyti tam tikrus automatinius kai kurių erdvių apšvietimus ir kt.
  • Daugialypę terpę valdanti įranga. Visas namų sistemas, tokias kaip televiziją, internetą, muzikos centrus, multimedijas – viską galima sujungti taip pat į vieną sistemą ir valdyti patogiausiais būdais.
  • Galima pasirinkti, kad namai visada būtų pakankamai išvėdinti, sušildyti, sudrėkinti. Mikroklimato sistemos valdo šildymo, vėdinimo, drėkinimo aparatus, taip pat roletus, žaliuzes.
  • Saugumo sistemos. Tai ir kompleksinis telefonspynės valdymas, ir vartų, durų atrakinimas, ir signalizacijos, ir netgi žmonių buvimą imituojančios sistemos.
  • Žaliuzės ir roletai. Kad pakelti ar nuleisti užuolaidą, roletą būtų dar lengviau.
  • Temperatūros valdymas leis gerokai sutaupyti, jeigu žiemos metu erdvėms parinksite optimalią temperatūrą.

Ar saugu naudoti protingo namo sistemas?

Būtent naudojant protingo namo sistemas įmanoma sukurti dar didesnį namų saugumą nei anksčiau. Žmonės kartais jaučia nerimą, palikdami tuščius namus ir išvažiuodami, kai namuose yra brangių sistemų. Tačiau brangius gali būti ir protingas. Išmanus namas ne tik užrakina visas spynas, yra prijungtas prie signalizacijos bei saugos tarnybų, bet ir gali imituoti žmonių buvimą namuose, kai jų ten iš tiesų nėra. Sukeliant atitinkamus triukšmus, judesius, imituojant šviesų junginėjimą. Tai dar labiau apsaugo namus ir atbaido nuo galimų įsilaužimų.

Įdiegtos KNX valdymo sistemos visapusiškai apsaugo namus ir netgi suteikia galimybę pasinaudoti „panikos mygtuku“, kuomet reikalinga greita reakcija ir pagalba, pajutus, kad namuose kažkas yra, galbūt įsilaužiama, gresia pavojus ir pan.

Investicijos į protingą namą – atsiperka

Sunku pasakyti, per kiek laiko atsipirks protingos sistemos naudojimas, tačiau tai tikrai nutiks. Visų pirma, jūs pajusite gyvenimo komfortą, o tai leis jaustis vertiems geriausių dalykų: efektyvaus darbo, gero uždarbio, teisingų pasirinkimų, sveiko gyvenimo, laimingos šeimos ir pan. Juk aplinka, kuri mus supa, tai aplinka, kuri mus kuria.

Be to, protingas namas, žinoma, pasižymės puikiu energiniu efektyvumu. Dėl galimybės norimu būdu parinkti tam tikras aplinkas, be reikalo nešyla patalpos, kurios nėra naudojamos. Taip pat nėra naudojama ir šviesa, kai tai nėra reikalinga. Todėl investicijos į protingą namą tokiu būdu tikrai atsiperka.