paskola automobiliui nusipirktiNaujo automobilio pirkimas – atsakingas ir gan didelių investicijų reikalaujantis žingsnis. Plati transporto priemonių pasiūla, atrodo, orientuota į visų pirkėjų poreikius – galima įsigyti tiek nebrangius, naudotus ir senus automobilius, tiek visiškai naują automobilį maksimaliam komfortui. Jei jums reikalinga paskola automobiliui nusipirkti, pagalvokite, kokią sumą šiam pirkiniui norėtumėte skirti. Šiuo atveju būtina racionaliai įvertinti savo finansinę situaciją ir galimybę pinigus grąžinti kreditoriaus numatytomis sąlygomis.

Kada verta imti paskolą automobiliui?

Jei galvojate apie automobilį, nuspręskite, ar jums iš tiesų reikalinga paskola, ar šiuo metu galite ją imti – galbūt artimiausiu metu planuojate keisti darbą, galvojate apie atostogas, studijas, medicinines procedūras ar kitas paslaugas, kurioms reikės papildomų išlaidų? Paskolos reikėtų atsisakyti ir tuo atveju, jei nesate patenkinti savo finansine padėtimi, t. y., jei jūsų gaunama alga neleidžia atsidėti ir susitaupyti, jei, liaudiškai tariant, gyvenate nuo algos iki algos. Minėtaisiais atvejais paskola gali tapti sunkia finansine našta, kuri sukels daugiau sunkumų, nei galvojate dabar. Nepamirškite, kad naujo automobilio pirkimas neapsiriboja vien vieną kartą sumokėtu mokesčiu – jums reikės pajamų transporto priemonę išlaikyti, remontuoti, pilti kurą ir t. t. Iš kitos pusės, jei esate patenkinti darbo užmokesčiu, mokate ir galite taupyti, žinote, kad paskolos grąžinimas nesukels rimtesnių finansinių sunkumų, nekeis jūsų ir jūsų šeimos buities, paskola automobiliui gali tapti lengvu ir patogiu sprendimu svajonių transporto priemonei įsigyti.

Kokio dydžio paskolą imti?

Kitas klausimas – nuspręsti, kokio dydžio paskolą norite imti. Jei pamatėte itin patrauklų pasiūlymą, kurio negalite praleisti, o santaupų šiuo metu neturite, gali tekti imti ir didesnę paskolą (paprastai paskola automobiliui suteikiama iki 35 000 EUR). Jei automobilio pirkimas nėra skubus, galite skirti laiko ir pasitaupyti, kad gautumėte mažesnę paskolą (mažesnė paskola – mažesni rūpesčiai). Šiuo atveju būtina racionaliai įvertinti ir perkamos transporto priemonės techninę būklę. Jei perkate pigesnį, tačiau naudotą automobilį, gali tekti išleisti gana didelę sumą jo remontui ar techniniam paruošimui – galbūt šiuo atveju verta pasiimti didesnę paskolą ir įsigyti naujesnį, techniškai tvarkingą automobilį?

Ką siūlo Šeimos kredito unija?

Nusprendę pirkti automobilį, įvertinkite kredito unijų pasiūlymus. Šeimos kredito unija teikia lanksčias paskolas naujo ir naudoto automobilio įsigijimui, taip pat siūlo refinansuoti turimą automobilio paskolą kitoje finansinėje institucijoje. Paskolos suma konkrečiu atveju siekia nuo 2000 iki 35 000 EUR, o metinės paskolos palūkanos – nuo 6 %. Paskola gali būti suteikiama iki penkerių metų laikotarpiui.