Iki pasaulinės koronaviruso pandemijos patalpų valymas nuo bakterijų ir virusų dažniau buvo aktualus verslui ar pramonei, tačiau pastarieji metai keičia pirkėjų įpročius ir daugybė žmonių ieško būdų, kaip apsaugoti savo namus nuo virusų. Tam puikiai tinka ozono generatoriai. Kviečiame susipažinti su šiais aparatais ir sužinoti, kodėl jie pastaraisiais metais taip vertinami.

Kas yra ozono generatorius?

Ozono generatoriai – tai aparatai, kurie sukurti patalpų ir paviršių valymų. Toks poreikis rinkoje labai išaugęs pastaruoju metu. Kai visas pasaulis, kovodamas su pandemija, ėmė saugotis įvairių paviršių, nes prisilietus prie paviršiaus, ant kurio išsilaikęs virusas, lengva susirgti. Todėl daugybė žmonių ėmė ieškoti sprendimų, kaip apsaugoti savo namus nuo iš parduotuvės ar darbo ant rankų pernešamų virusų, bakterijų ir nešvarumų.

Ozono generatorius veikia panašiai kaip UV lempa, tačiau ozonas yra geriausias būdas užtikrinti patalpų dezinfekciją ir sunaikinti virusus. Naudojant namuose šį aparatą, būsite tikri, kad Jūsų namai švarūs ir saugūs. Tai ypač naudingas pirkinys ne tik tiems, kurie nori apsisaugoti nuo virusų, bet ir kvėpavimo sunkumų turintiems žmonėms ar labai jautriems kvapams, pelėsiui, dulkėms.

Kaip naudoti ozono generatorių?

Šie aparatai yra paprastai naudojami. Visi jie yra elektriniai, todėl pirmiausia reikalingas elektros lizdas. Labai svarbu žinoti, kad ozono generatoriai nėra panašūs į ventiliatorius ar kondicionierius. Tai reiškia, kad veikiant generatoriui negalima būtų patalpoje. Dėl Jūsų saugumo reikėtų aparatą įjungti numatytam laikui ir išeiti iš patalpos. Tuomet, kai darbas jau atliktas, patalpą reikia išvėdinti ir tada jau galima joje būti. Oras ir paviršiai bus saugūs ir išvalyti. Kiek laiko aparatas turi veikti, priklauso nuo patalpos dydžio ir aparato galingumo.

Kaip išsirinkti ozono generatorių?

Šiandien rinkoje galima rasti labai platų ozono generatorių pasirinkimą. Kai kurie jų kainuoja keliasdešimt eurų, o kiti – kelis šimtus. Tad anksčiau apie tokį aparatą nieko nežinančiam pirkėjui gali būti sudėtinga išsirinkti.

Rinktis reikėtų pagal tai, kokie lūkesčiai keliami aparatai. Itin brangūs ir galingi aparatai dažniau naudojami pramonėje, kai reikia apsaugoti patalpas nuo bakterijų, išvalyti nuo pelėsio ar užtikrinti sterilią aplinką. Tačiau namų saugumui pakaks paprastesnio aparato. Priklausomai nuo jo galingumo, standartinio kambario erdvei išvalyti pakaks aparatą įjungus palaikyti vos keliasdešimt minučių ar trumpiau.