paskolaKiekvienai paskolai reikia pasiruošti. Manote, kad šis patarimas keistas? Jokiu būdu. Jis itin aktualus. Juk lengva pasiskolinti, o ar lengva grąžinti? Kiekvienai paskolai – skrupulingos sąlygos, kruopščiai suformuoti teisiniai dalykai. Įstaigos, kurios skolina, yra pasikausčiusios. O kaipgi vartotojai? Ar jie pasikaustę?

Ko nedaryti, jei sugalvojote skolintis?

Jei planuojate imti paskolą, svarbu žinoti, į ką atsižvelgti, kad įsipareigojimas būtų kuo draugiškesnis jūsų asmeniniam biudžetui. Bet ar kada pagalvojote, ko nereikėtų daryti?

Neskubėkite.

Nespręskite apie knygą iš viršelio.

Nepasitikėkite „kažkokiu neaiškiu komentaru kažkokiame keistame interneto forume“.

Pradėkime nuo šių trijų patarimų. Paskolos šiais laikais suteikiamos greičiau nei bet kada. Labai greitai. Bet pernelyg skubėti neverta. Jei palauksite, apgalvosite, tai tikėtina, kad atrasite ir daugiau patrauklių paskolų variantų, ir apskritai sudėliosite tam tikrus asmeninio biudžeto niuansus.

O kodėl geriau nespręsti apie knygą iš viršelio? Kaip jau supratote, tai perkeltinės reikšmės posakis. Esmė tokia: nereikėtų susivilioti gražiais žodžiais, dailiu kompanijos logotipu ar mandagiu rankos paspaudimu apsilankius įmonės biure. Nes pirmas įspūdis gali būti apgaulingas.

Ir nepasitikėkite atsitiktine internete aptikta nuomone. Nežinia, ar ji reali, ar kažin koks fiktyvus personažas bando pagerinti paskolų teikėjo įvaizdį.

Kiekvienai paskolai – skirtingi vartotojai?

Vieni vartotojai impulsyvesni, kiti linkę paskirti daugiau laiko ir paanalizuoti, kas gero ar blogo yra rinkoje. Ar galima teigti, kad kiekvienai paskolai – vis kitoks vartotojas? Tiesos tikrai yra. Beje, šiuolaikinės rinkos dėsniai byloja štai ką: paslaugos vis dažniau personalizuojamos. Netgi prekėms tai galioja. Pavyzdžiui, rinkdamasis stilingą automobilį žmogus nusprendžia, kokia kontrastinga stogo spalva labiausiai tiktų.

Dar trys patarimai

Aptarus šį tą aktualaus… dar šis tas irgi aktualaus.

Taigi, dar trejetas dėmesio vertų patarimų, ko nedaryti.

Nesiskolinkite, jeigu skolintis nereikia.

Nesiskolinkite per daug.

Nesiskolinkite daiktui, kurio nereikia.

Hm, jei esate sukaupę penkiaženklę sumą ir planuojate statytis namą, ar reikalinga paskola? Kažin. Ar imsite tris dešimtis tūkstančių iš banko, jei reikia maždaug perpus mažiau? Ir ar skolinsitės prabangiam, galingam sedanui, jei tokį jau turite?

Ekonomika, sociologija ir visa kita

Dar būtų galima pasakyti, kad kiekvienai paskolai yra po specialistą. Na, gal ne visai taip, tačiau tiek ekonomistai, tiek sociologai turėtų ką pasakyti paskolų tema. Nes tai sritis, kurioje sukasi pinigai. O ten, kur sukasi pinigai, paprastai nenuobodu.

Paskolų tema aktuali ne tik Lietuvoje, tačiau mums – rašantiems ir skaitantiems šį straipsnį – svarbiausia, kas dedasi čia, Lietuvoje. Kalbant apie skolinimąsi iš tiesų yra ne vienas įdomus aspektas. O tai, ko nedaryti skolinantis, taip pat gana intriguojantis klausimas. Žymiai įprasčiau klausti „ką daryti?“, tačiau taip nesunku praleisti tam tikrus svarbius dalykus. O praleidus vieną kitą sąlygą, paskolų sąlygos vėliau tikriausiai ne pačios palankiausios.