priekinių dantų protezavimasGražūs dantys reprezentuoja gerą savijautą. Dantų žmogus turi ne dešimt ir ne dvidešimt (jei rimtai, tai nuolatinių yra trisdešimt du). Tačiau turbūt sutiksite, kad daugelis labiausiai rūpinasi priekiniais. Kodėl? Nes jie aiškiausiai matomi. Todėl pacientus labai domina priekinių dantų protezavimas.

Nevardysime, kokiais atvejais prarandami dantys, tačiau iš protezavimo poreikio nesunku daryti išvadą, kad dantų trūkumas – neretas reiškinys. Kas pacientams svarbu? Neabejotinai – kokybiškumas. Tikimasi, kad viskas vyks nepriekaištingai, kad pakaks sutartų vizitų ir nekils jokių nepatogumų. Šiaip jau prireikus protezuojami ne tik priekiniai dantys, tačiau būtent priekinių protezavimas dažniausiai suprantamas kaip estetinis iššūkis. Juk negalima bet kaip suprotezuoti, sakant, kad „ai, bus gerai“.

Jei domina priekinių dantų protezavimas – būtinai pasikonsultuokite su odontologu. Savaime aišku, apsilankę klinikoje užsiminsite, kad domina procedūra, tačiau tikėtina, kad specialistas, įvertinęs padėtį, pasiūlys ir alternatyvų. T. y. protezai skirstomi į išimamus ir neišimamus. Ir kas gi pasakys, kurie konkrečiu atveju tinkamesni? Kas gi? Odontologas!

Kiekviena protezų rūšis turi savų pliusų ir minusų, todėl svarbu konstruktyviai apgalvoti, kuris sprendimas optimaliausias.

Šiais laikais gana populiaru pasidomėti negalavimais dar prieš einant pas gydytoją. Netgi prisirankiojama įvairių terminų ir bandoma juos pritaikyti sau. Atrodo, kad ir vienokia, ir kitokia diagnozė artima pasireiškusiam negalavimui. Štai ir apie protezus atrandama tiek informacijos, kad nežinia, kuo ir tikėtina. Todėl ir rekomenduojama nepasikliauti viskuo.

Tad viskas kaip ir aišku – jei domina priekinių dantų protezavimas, nenuginkite šalin klausimų, į kuriuos norėtumėte sužinoti atsakymus. Verčiau pasikalbėti su odontologijos specialistu ir nuspręsti, kokių priemonių bus palankiausia imtis, o kokių visgi ne. Ir pacientams ir gydytojams svarbu, kad rezultatas būtų geras. Tiksliau, siekiama, kad protezuojant būtų sukuriamas puikus estetinis vaizdas, kartu grąžinant maksimalų dantų funkcionalumą.

Žinoma, žmonės klausia, domisi ir dėl vienos materialios priežasties. Dėl pinigų. Odontologinis gydymas ne visada pigus. O kai kada ir labai brangus. Ne visuomet išgalima rinktis tą variantą, kuris iš tiesų būtų visapusiškai geriausias.

Ar reikia ką nors pridėti? Nebent tai, kad dantų grožis ir sveikata šiuolaikiniame pasaulyje – ne utopija. Trūksta danties? Nėra kelių dantų? Šitai išsprendžiama. Dantys kreivi? Pageltę? Yra skylučių? Bėdos skirtingos, bet odontologija atsakymą padiktuoja visais atvejais. Nesvarbu, ar gyvenate Vilniuje, ar Kaune, ar, pavyzdžiui, Klaipėdoje, odontologija yra itin efektyvi medicinos sritis. Specialistai siekia pacientų gerovės, o šie danties skausmui žino, kad odontologai išties pagalbos ranką.

Skauda dantį? Danties trūksta? Trūksta kelių dantų? Situacija nėra beviltiška. Pritaria ir pacientai, ir gydytojai.