baldai virtuveiJei pradėjote įrenginėti virtuvę ar atliekate remonto darbus, greičiausiai, jau pagalvojote, kokie baldai virtuvei jums reikalingi. Šiuo atveju reikia apsispręsti ne tik dėl baldų dizaino, bet ir dėl jų funkcionalumo bei praktinės pusės. Primename, kad virtuvės baldai yra veikiami sudėtingų aplinkos sąlygų – temperatūros pokyčių, drėgmės ir intensyvaus naudojimo.

Kreipkitės į profesionalus

Ieškodami virtuvės baldų turėtumėte kreiptis į profesionalų baldų gamintoją ir pardavėją, galintį pasiūlyti tai, kas atitinka konkrečius jūsų poreikius. Šiuo atveju nereikėtų taupyti – nekokybiški baldai greitai praras savo prekinę išvaizdą ir ims erzinti savo nefunkcionalumu, todėl būsite priversti galvoti apie skubius remonto darbus ar baldų atnaujinimą, o tai reiškia ir dvigubai didesnes investicijas. Ir priešingai, jei bendrausite su patikimu partneriu, būsite tikri baldų eksploatacija ir šiais gaminiais džiaugsitės daugelį metų.

Ko klausti baldininko?

  • Kokios gamybinės medžiagos bus naudojamos? Pradėję bendrauti su baldininku visų pirma turite aptarti baldų gamybines medžiagas. Nuo jūsų sprendimo priklausys ne tik baldo išvaizda, bet ir jo ilgaamžiškumas. Rinkitės medžiagas, kurios pritaikytos intensyviam naudojimui, yra atsparios drėgmei, nebijo temperatūrų pokyčių (šiuo atveju galima kalbėti ir apie ilgaamžius apdailos spendimus). Tam tikra prasme baldai virtuvei savo charakteristika yra panašūs į vonios baldus. Pasidomėkite, kokios garantijos suteikiamos baldams, kaip ilgai jie turėtų išsaugoti savo estetinę pusę. Baldų gamybinės medžiagos turi derėti ir savos stilistiniais sprendimais, pvz., jei namuose dominuoja klasikinis stilius, natūralu, kad metalo gaminiai jūsų virtuvėje atrodys tarsi svetimkūniai.
  • Ar baldų matmenys tiks mano virtuvės išplanavimui? Labai svarbu tiksliai išsimatuoti virtuvę ir šiuos duomenis pateikti baldininkui. Jei jūsų virtuvė yra nedidelė, būtina racionaliai planuoti jos erdvę. Galbūt verta galvoti ne tik apie reguliaraus baldų komplekto matmenis, bet ir apie efektyvų erdvės naudojimą virš stalviršio, pvz. – pakabinamas spinteles ar lentynėles? Erdvi ir didelė virtuvė taip pat reikalauja apgalvoti baldų matmenis, kadangi tradiciniai baldai čia gali atrodyti per maži, o taip virtuvė taps nefunkcionali ir nepatogi. Pasikalbėkite su BALDITA darbuotojais, kurie padės priimti konkrečiai jūsų namams tinkamiausią sprendimą.
  • Ar baldai atitiks mano dizaino viziją? Virtuvė turi būti daili ir funkcionali, todėl turite nuspręsti, kokio dizaino baldai puoš jūsų namus. Pagalvokite apie spalvas, apdailos ir dekoro elementus. Kad išvengtumėte stilių ir spalvų gausos, bendraukite su ta pačia bendrove, kuri užtikrins kryptingą interjero kūrimą. Nepamirškite, kad virtuvė turi būti patogiai naudojama ir funkcionali, todėl rinkitės tik aukštos kokybės bėgelių sistemas ar spintelių atidarymo mechanizmus, kurie laikui bėgant nepradės girgždėti ar strigti. Jei virtuvė nėra didelė, verta pagalvoti apie kelių funkcijų baldus, pvz., išlankstomą valgomojo stalą, kuris iš nedidelio baldo gali virsti itin talpiu stalu visai šeimai.