Tinkamų darbuotojų paieška – nelengvas procesas, kurio sudėtingumas kyla, priklausomai nuo pageidaujamos darbuotojo kvalifikacijos ir patirties. Dėl šios priežasties, kai kurios įmonės renkasi įdarbinimo agentūras, taip taupant laiką ir pinigus. Įdarbinimo specialistai puikiai išmano žmogaus psichologija, tam tikras charakterio savybes. O kartais vos per porą video skambučių, gali pažinti darbuotoją daugiau, nei jis pats save. Turi atidirbę savo sistemą, renka duomenis apie kandidatus iš paskutiniųjų pokalbių, tad galime sakyti turi jų vidinę duomenų bazę.
Jeigu esate didelė, gamybinė įmonė, kurioje dirba šimtai darbuotojų, verta turėti savo personalo specialistus. Jie ne tik dirba su įdarbinimo klausimais, tačiau gali padėti su tokiais dalykais kaip komandos formavimas ( team building), darbinės atmosferos kūrimą, gali daugiau laiko skirti įmonės organizaciniams procesams gerinti. Tačiau, jog personalo specialistas atsipirktų, reikia turėti bent porą šimtų darbuotojų, jei tiek neturite geriau pasinaudoti darbuotojų paieškos specialistų įmonėmis. Tereikia tinkamai išsirinkti įmonę, kuri teikia šias paslaugas.
Darbuotojų paieškos metodai pagal kvalifikaciją
- Žemos kvalifikacijos darbuotojams – dažniausiai pasirenkami metodai yra viešieji skelbimai ir rekomendacijos iš pažįstamų ( pastarasis dažniau pasitaiko mažesniuose miesteliuose, kur visi vieni kitus pažįsta). Kai kuriais atvejais, net nereikia rinkti CV, užtenka paskambinti ir susitarti laiką dėl darbo pokalbio, kurio metu nusprendžiama ar kandidatas yra tinkamas užimti tam tikrą poziciją.
- Vidutinės klasės darbuotojams: galioja ta pati darbuotojų paieškos sistema, kaip ir žemesnei klasei, tačiau čia jau prasideda darbo pokalbių etapai. Galima paskirti atlikti tam tikras užduotis. Nustebtumėte, ko tik kandidatai neprirašo, apie savo sugebėjimus savo CV. Tačiau kai, reikia parodyti šias žinias praktiškai, pasirodo visa tai buvo blefas, jog patekti į darbo pokalbį.
- Aukščiausios klasės vadovai ir specialistai. Tai yra sudėtingiausia darbuotojų paieška. Pasitelkiamos priemonės kaip socialiniai tinklai ( Linkedin), darbo skelbimai ( kurie dažnai papildomai iškeliami svetainėse, norint, jog susilauktų daugiau dėmesio), rekomendacinės sistemos iš pažįstamų. Vyksta griežta atranka, gali būti vykdomi net ir 5 pokalbių etapai. Kol gaunamas pakvietimas prisijungti prie įmonės kolektyvo.
Gerų darbuotojų kartais rasti sudėtinga
Iš patirties matome, jog ypač jaunimas, linkę greitai keisti darbus, jei jiems kas nors neįtinka. Kartais pasitaiko ir taip, jog darbuotojas neišpildo įmonės lūkesčių ir su juo jau tenka atsisveikinti bandomuoju laikotarpiu.