nuoma

Mūsų tėvų (ką jau kalbėti apie senelius!) laikais automobilis buvo prabangos ženklas, bylojantis apie priklausymą aukštesnei visuomenės klasei. Šiandien galima drąsiai sakyti, jog situacija yra kardinaliai kitokia. Vienas, du ar daugiau – kone kiekvienas namų ūkis turi nuosavą transporto priemonę. Reaguojant į tai, jog be automobilio sunkiai įsivaizduojame save kasdienybę, verslininkai siūlo aibę su tuo susijusių paslaugų. Automobilių nuoma – viena jų.

Kad ir kaip bebūtų gaila, automobilis – ne amžinas: anksčiau ar vėliau išlenda gedimas, kurio pataisymas reikalauja laiko ir laikinai palieka šio savininką be „ratų“. Taip pat transporto priemonė nėra piniginė, kurią kiekvieną kartą galima nešiotis su savimi. Pasitaiko situacijų, jog automobilis paliekamas garaže ir į kitą miestą (ar net šalį) vykstama be jo. Negalima pamiršti ir prestižo klausimo, kuris, sutikite, kalbant apie automobilius yra gana reikšmingas. Kartais neužtenka, jog automobilis tiesiog važiuotų. Pastarasis turi būti toks, jog atkreiptų aplinkinių dėmesį: tai yra būti galingas ir patrauklus. Minėtos priežastys, pasak Autorent24.lt atstovo, yra vienos pagrindinių,  pritraukiančios suinteresuotus klientus.

Kaip automobilis nebėra prabanga, taip ir automobilių nuoma neturėtų būti laikoma paslauga, orientuota išskirtinai į aukštesnės visuomenės klasės atstovus. Šioje srityje besisukančių firmų klientai – tiek verslininkai, atvykę į komandiruotę kitame mieste, tiek studentai, keliaujantys po Lietuvą, tiek ir gamyklų darbuotojai, norintys operatyviai iš namų nuvykti į darbą. Pažvelgus į transporto priemonių nuomos bendrovių siūlomą asortimentą, akivaizdu, jog tinkamą variantą ras kiekvienas, priklausomai nuo individualių poreikių bei piniginės „storio“. Nuomojamų automobilių įkainiai priklauso nuo modelio, galingumo, o galutinę kaina lemia tiek kuro sąnaudos, tiek nuomos laikotarpis (ilgalaikė nuoma savaime suprantama yra ekonomiškai geresnis variantas). Nereikia pamiršti ir subjektyvių faktorių, kurių ignoravimas gali šią paslaugą dar labiau išbranginti. Nesilaikantys transporto nuomos bendrovių nustatytų automobilio eksploatacijos taisyklių, privalo mokėti nustatyto dydžio baudas ir, jei tokia yra, kompensuoti padarytą žalą.

Verslininkų apsukrumas ir reakcija į vartotojų poreikius lemia, jog šiandien automobilio netekimas neprivalo tapti faktoriumi, lemiančiu laikiną „paralyžių“. Kone visoje Lietuvos teritorijoje galima pasinaudoti galimybe laikinai išsinuomoti automobilį ir netrukdomai tvarkyti savo reikalus.