Kiekviename verslo objekte, kuris užsiima prekyba, reikalingas kasos aparatas. Šiandien jau net turgavietėse galime išvysti kasos aparatus, kas ankščiau buvo retenybė. Kasos aparatai ne tik palengvina veiklą, bet ir sukuria patikimesnį įmonės įvaizdį. Tačiau renkantis aparatą, reikėtų žinoti, kuo jie skiriasi ir koks aparato tipas geriausiai tiks Jūsų versle.

Koks geriausia tiks?

Kasos aparatą reikia rinktis pirmiausia pagal tai, koks yra Jūsų poreikis. Vieni kasos aparatai gali būti labai paprasti. Jie naudojami kasdieninėje veikloje, vykdant pardavimus. Kasos aparatas turi padėti Jūsų versle. Jis už Jus skaičiuoja visos dienos pardavimus, skirstydamas į tai, kokios prekės buvo parduotos, skaičiuodamas visos dienos apyvartą ir kiek iš atsiskaitymų buvo atlikta grynaisiais, o kiek – kortele. Tai labai patogu, nes padeda stebėti savo veiklą, matyti tendencijas ir planuoti tolimesnę veiklą. Dienos pabaigoje nereikia patiems pildyti įvairių ataskaitų, nes net paprasčiausias kasos aparatas generuoja ir spausdina tarpinę ataskaitą bei dienos ataskaitą.

Paprasto kasos aparato pakaks, jeigu Jūsų dienos pardavimai nėra dideli ir neparduodate daug skirtingų prekių. Tokiu atveju nėra poreikio vesti atskirų prekių į sistemą ir vykdyti jų stebėjimo. Tuomet ir kasos aparatas gali būti paprastas, taigi, greičiausiai, ir nebus brangus.

 

Naujas ar naudotas?

Jeigu pradedate naują verslą, gali kilti klausimas, ar verta pirkti naują kasos aparatą.  Ypač, jeigu tai yra smulkus ar nedidelis verslas. Iš tiesų, rinkoje yra daug  pasiūlymų, kai galima įsigyti panaudotą aparatą. Tai visai geras sprendimas, jeigu nenorite kasos aparatui išleisti daug pinigų. Labai svarbu renkantis dėvėtą kasos aparatą, įvertinti, ar jis tinkamai atliks savo funkciją. Pavyzdžiui, jeigu kasos aparatai parduodami, nes įmonei prireikė naujesnio arba ji uždarė savo veiklą, greičiausiai aparatas bus nesugedęs ir tinkamai veikiantis. Tačiau jeigu aparatui reikalingas remontas, geriau nesižavėti tokiu pasiūlymu, net jeigu jis ir labai pigus. Kasos aparatų remontas gali būti brangi paslauga ir ne visuomet lengvą rasti konkrečių aparatų taisymą išmanančių meistrų.

Papildomos funkcijos

Renkantis kasos aparatą, pamatysite, jog rinkoje galima rinktis ne tik iš paprastų, bet ir labai modernių kasos aparatų. Pavyzdžiui, susietų su kitais prietaisais. Be apyvartos skaičiavimo ir ataskaitų rengimo, kasos aparatas gali priimti lojalumo korteles, skaičiuoti nuolaidas, siųsti užsakymus į kitus skyrius. Tai labai patogu maitinimo įstaigose, kai kasos aparatai labai palengvina personalo darbą.