Be odontologo pagalbos neįsivaizduojama nei spindinti šypsena, nei sveiki dantys. Šis specialistas ne tik taiso mūsų dantis jiems sugedus, atlieka profilaktinius veiksmus, kad dantų būklė kuo ilgiau būtų puiki, bet ir duoda naudingų patarimų. Ir nors kai kuriems apsilankymas pas odontologą sukelia stresą, tačiau atėjus pas tinkamą ir malonų specialistą, įtampa dingsta. O kaip gi pasirinkti tokį odontologą? Jums mūsų patarimai.

  • Rinkitės patikimą kliniką

Labai abejotina, kad geras ir profesionalus odontologas dirbtų pavyzdžiui, namo rūsyje įrengtame odontologiniame kabinete. O kaip bebūtų keista, tokių vietų vis dar pasitaiko. Tad ieškodami patyrusio ir kvalifikuoto odontologo, rinkitės iš patikimų klinikų pasiūlos. Tai nebūtinai turi būti tik stomatologijos klinika. Puikūs odontologai dirba ir plačios specifikacijos klinikose. Daugumoje jų be šeimos gydytojų, neurologų, chirurgų ir kitų specialistų yra ir odontologai.

  • Pasidomėkite atsiliepimais

Paklausinėkite draugų ar giminaičių kur jie lankosi. Galbūt kas nors iš pažįstamų gali rekomenduoti gerą specialistą, pas kurį bus patogu lankyti ir jums. Nors kartais ir atstumas dėl kvalifikuoto specialisto nėra kliūtis. Pavyzdžiui, puikūs atsiliepimai apie odontologus Šiauliuose, tad į šį miestą apsilankyti pas odontologus atvyksta ir gretimų miestų gyventojai.

  • Pabendraukite

Žinoma, svarbiausia yra odontologo profesionalumas, patirtis ir kompetencija. Tačiau bendravimas čia taip pat svarbus, ypač jei apsilankymas pas odontologą jums psichologiškai nėra pati maloniausia procedūra. Tad atkreipkite dėmesį ir į odontologo bendravimo stilių. Žinoma, visuomet daug maloniau lankytis pas mandagiai bendraujantį   gydytoją, negu pas grubų ar tiesiog bendraujantį jums nepriimtinu stiliumi.

Nenusivilkite, jei po pirmo vizito pas naują odontologą suprasite, kad tai ne tas gydytojas, pas kurį norite lankytis visą laiką. Tokiu atveju pasinaudokite mūsų patarimais ir apsilankykite pas kitą specialistą.