POS sistemaKam gi reikalinga POS sistema? Koks tai daiktas? Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti visus svarbiausius klausimus, kuriuos galite užduoti apie šį prietaisą.

Kas yra POS?

POS yra Point of Sale sutrumpinimas. Tai reiškia prekybos vieta, taškas. POS sudaro ne vienas prietaisas, o keli, kurie yra reikalingi tam tikroje prekybos įmonėje. Šiuolaikinės POS sistemos labiau primena planšetinį kompiuterį su stoveliu, nors dar visai neseniai POS sistema buvo gana griozdiška. Prisiminkite, ką matote didžiuosiuose prekybos centruose prie kasų.

Kasininkas žiūri į savo ekraną, kuriame suvedinėja prekių kodus. Pirkėjui rodomas kitas ekranas, kuriame matomos perkės, kainos, nuolaidos ir galutinė suma. Kasininkas pinigus laiko specialiame atsidarančiame stalčiuje. Jis vadinamas finansiniu bloku. Stalčius valdomas automatiškai, kai spausdinamas čekis. Beje, čekių/sąskaitų spausdintuvas – irgi POS sistemos dalis. Dar yra banko ir lojalumo kortelių skaitytuvas, kuris taip pat sujungtas ir su POS terminalu, ir su finansiniu bloku. Barkodų skeneris prakybos centruose dažniausiai būna įmontuotas, tačiau kitur jis gali būti ir rankinis, pavyzdžiui statybinių prekių prekybos centruose. Maža to, jis gali būti ir belaidis. Visi šie prietaisai yra prijungiami prie kompiuterio, kuris apdoroja visus prekybos duomenis ir siunčia juos į verslo valdymo sistemą.

Kokia yra šiuolaikiška POS sistema?

Šiuolaikiška POS sistema yra sukurta būtent lauko prekybai. Ji užima labai nedaug vietos, turi ploną ekraną, kaip planšetinį kompiuterį, ekranas gali būti užlenkiamas, kad būtų paprasčiau tokią POS sistemą vežiotis automobilyje.

Maža to, galimos įvairios POS sistemų spalvos, kad būtų galima priderinti prie prekybos vietos interjero.

Viskas, ko reikia yra elektros laidas ir prijungimas fiskalinio bloko, kuriame laikomi grynieji. Kai kurie modeliai net ir fiskalinį bloką turi jau įmontuotą. Čekių spausdintuvas taip pat montuojamas į patį aparatą. Liks tik prijungti kodų skaitytuvą ir banko kortelių terminalą.

Integracija „viskas viename“ – pagrindinė šiuolaikiškos POS sistemos savybė, skirianti šį prietaisą nuo kelių prietaisų ir laidų raizgalynės.

Kur naudojama tokia POS sistema?

Šiuolaikiška POS sistema pirmiausiai yra skirta nedidelėms prekybos vietoms, taupančioms elektrą ir neturinčioms daug vietos ant prekystalio. Kur prekystaliai dideli, tinka ir klasikiniai POS sistemų elementai. Taigi nedidelę ir stilingą POS sistemą galite sutukti kioske, lauko kavinėje, grožio salone, nedidelėje parduotuvėje, soliariume ir t.t.

Kiek POS sistema kainuoja?

Tai nėra nešiojamas kompiuteris su galutine kaina. Visa kaina priklauso ir nuo integravimo į esamą prekybos vietą. Dėl to tikslias kainas galima pateikti tik turint aiškią viziją, kaip turi būti įrengta prekybos vieta.