buhalteris

Kaip ir daugelyje sričių, taip ir buhalterijoje sprendimai gali būti greiti arba lėti. Griebti jauti už ragų ar verčiau pasikonsultuoti ir sprendimą priimti konstruktyviau? Nors paprastai nebūna kada delsti, antras variantas vis dėlto žada geresnius rezultatus. Todėl ir https://audita.lt/ teikia mokesčių konsultacijas.

Skubėjimas ne visada gerai

Paslaugos teikiamos ne šiaip sau. Teikiamos todėl, kad gebama konstruktyviai mąstyti. Taip apibūdinti tiktų kone visas paslaugas, ne tik buhalterines. Atkreipkite dėmesį į žodį „konstruktyviai“. Jo svarba tikrai didelė. Puikus pavyzdys – automobilio remontas. Jeigu meistras nuimtų ratą, jį nuridentų bet kur į šoną, tada skubiai ką nors besukdamas nulaužtų varžtą, netyčia su raktu užkliudytų ir nubrėžtų automobilio dureles… Na, tokia situacija nemaloni nei meistrui, nei klientui.

O ar per didelio skubėjimo situacija maloni buhalterijoje? Ne. Deja, jeigu daug darbų yra uždelsta, nelieka nieko kito kaip tik skubėti. Bet tai reiškia, kad skaičiavimų uždelsti nereikėtų. O kaip neskubėti, tačiau spėti laiku? Samdyti profesionalus, kuriems buhalterija nėra tolima lyg Marsas.

Skubėjimas ne visada gerai, bet nebūtina sudaryti tokios situacijos. Atsakymas į klausimus – buhalteriai, savo srities specialistai. Kreipkitės ir gausite reikiamą informaciją. Adresas – https://audita.lt/.

Pigiau ar brangiau?

Kadangi jau atsakyta, ar verta skubėti, ir aptarti giminiški aspektai, neprošal įsigilinti į kitą klausimą. Tai pigiau ar brangiau?..

Yra akivaizdus dalykas: kai nereikia spręsti uždelstų buhalterinių reikalų, viskas einasi tinkama vaga ir išlaidos adekvačiausios. O jeigu buhalteriui pristatoma netvarka, gali tekti ir daugiau atseikėti. Ir tai natūralu.

Ką daryti, jei vienas specialistas siūlo pigesnį variantą, bet su keliais kompromisais, o kitas – brangesnį ir su mažiau kompromisų ar apskritai be kompromisų? Renkantis brangesnį variantą įmanoma sutaupyti. Buhalterija – ne tik trumpalaikė, bet ir ilgalaikė perspektyva. Dabarties veiksmai lemia ateitį, tas pats galioja ir kalbant apie išlaidas už buhalterines paslaugas.

Pradžioje minėtas pavyzdys apie automobilius. Čia irgi tinka palyginimas su transporto priemonėmis. Jei svarstote, ar pirkti dviem šimtais eurų brangesnę mašiną su talpesne bagažine, ar pigesnę ir su mažesne bagažine, pasirinkimas priklauso nuo poreikių. Ir jei įsigyjate pigesnį variantą, nors žinote, kad tikrai reikės talpios bagažinės, vadinasi, veliatės į kompromisą. Šis pavyzdys neblogai atskleidžia pačių įvairiausių prekių bei paslaugų pirkimo galvosūkius.

Pabaigoje – keli įdomūs ir vertingi teiginiai:

  • Buhalterija nėra menas. Ir ne vien matematika.
  • Buhalteris – specialistas, o ne diletantas.
  • Skaičiuoti – ne tik procentus, bet ir kai ką daugiau.
  • Verslas ir buhalterija yra tarsi kava ir puodelis.
  • Būti buhalteriu – gerai ir atsakingai dirbti.
  • Siekiant, kad įmonė sėkmingai gyvuotų, buhalterija negali likti nuošalyje.
  • Kad ir ką teigtų manantieji kitaip, iš tiesų buhalterija turi būti tvarkoma nuosekliai, atidžiai.