Rinktis pigiausią automobilį dažnai atrodo ne pats tinkamiausias variantas. Jei mašina siūloma už žemesnę nei rinkos kainą, kyla įtarimų – gal buvo daužta, gal yra paslėptų defektų… Užtat pigiausias automobilio draudimas – atvirkščias variantas. Kuo jis pigesnis, tuo pozityvesni vairuotojai.
Draudimo kainą lemia įvairūs veiksniai. Vairavimo stažas ir mašinos galingumas – pora iš jų. Deja, pastaruoju metu kainos kitokios. Didesnės. Dėl to pigiausio varianto paieška gajesnė nei anksčiau. Sutelkus pajėgas pasikliaujama internetu. Pasirodo, kad čia galima rasti patikimą skaičiuoklę, atskleidžiančią, kur siūlomas pigiausias automobilio draudimas.
Pigiausias ne visada reiškia pigus. Bet vertinant iš finansinių pozicijų galima pritarti, jog skaičiuoklės pliusai – milžiniški. Kad ir kaip kiltų kainos, pasinaudojus minėta funkcija pavyksta rasti kuo patrauklesnę, kuo priimtinesnę ir jūsų piniginei kuo labiau patinkančią kainą. Ne paslaptis, jog kaina, kuri patiktų piniginei, yra sudėtingas iššūkis. Bet šiuo atveju, panašu, tai įmanoma.
Tiesa, veikiausiai sutiksite, kad pigiausio draudimo paieškos ne visada tikslingos. Jei taip manote, spustelėkite ant antroje šio straipsnio pastraipoje esančios nuorodos – ant teksto „pigiausias automobilio draudimas“. Maloniai nustebsite, kaip greitai ir paprastai pavyksta aptikti efektyvią skaičiuoklę.
Skaičiai visur. Ir automobilio spidometre, ir odometre, ir, tikėtina, ant bagažinės dangčio (gal skaitmuo, nurodantis modelį, o gal variklio litražą). Vieni reiškia kainą, kiti neturi nieko bendro su pinigais. Bet tik iš pirmo žvilgsnio… Įsivaizduokite to paties modelio mašiną, tik su skirtingais gale prilipdytais skaičiais: 1.8 ir 3.0. Tai ne šiaip dėl grožio pateikiami matematiniai pavyzdžiai, o variklio litražas. Kokia sąsaja ar prielaida peršasi? Galingesniam automobiliui – brangesnis draudimas. Yra skirtumas tarp 2.0 ir 3.0. Tai atsispindi ir draudimo kainoje.
1.8 ir 3.0 – gana aiškus, bet dar gana įprastas kontrastas. O kaip jums toks variantas: 1.0 ir 5.0? Šiuo atveju kalba suktųsi apie visiškai skirtingus automobilių modelius – vienas tikriausiai būtų kompaktiškas miesto automobilis, o kitas – gal prabangus sedanas, gal didelis visureigis. Priklausomai nuo to, ką vairuojate, skiriasi ir draudimo kaina. Vienam vairuotojui prieinamas pigiausias automobilio draudimas bus kelis kartus brangesnis nei kitam vairuotojui suformuojamas pasiūlymas. Įtakos kainai turi ir vairavimo stažas, eismo įvykiai (jei tokių buvo).
Analizuojant kainų klausimą įdomu aptarti ir draudimo įmonių įvaizdžio reikšmę. Kai kurios bendrovės neprastai išsireklamavusios ir žinomos turbūt visiems. „Šitą mačiau per televizorių“, „šita žinoma, tai bus patikima“, „šitą minėjo draugas“, „šitos reklama graži“, „prisimenu, šita siūlo neblogą paslaugų paketą“ – tokie ir panašūs žodžiai skamba iš vartotojų lūpų. Elementaru: jei įmonės reklama vis transliuojama, tai žmonės ją ir prisimins. Tiesa, yra šioks toks paradoksas: kartais reklamos turinys nustelbia visus kitus dalykus ir… prisimename pačią reklamą, bet negalime prisiminti, kokia konkrečiai draudimo bendrovė reklamuojama.
Reklamose kainos neminimos. Net įspūdingiausias filmukas nebūtinai reiškia, kad sąlygos džiugins. Viskas gerokai aiškiau pasitelkus skaičiuoklę. Tokią, kuri patogi ir priimtina. Tokią, kuri suteikia galimybę sukontroliuoti asmeninius finansus.
Beje, ne visada renkamasi pigiausią draudimą. Kodėl? Kartais brangesniame pasiūlyme būna daugiau palankių sąlygų. Tuo remiantis nusprendžiama skirti stambesnę sumą ir gauti solidesnį paslaugų paketą (pvz., nemokama techninė pagalba kelyje ar panašūs „bonusai“).
Klausimų tikrai nemažai. Kaina svarbi ir labai priklauso nuo vairuojamo automobilio, bet ir skaičiai ne viską lemia. Toks yra civilinės atsakomybės draudimo paveikslas. Ir matematinis, ir susijęs su reklamomis, ir, žinoma, su automobilių pasauliu.