Šilumos siurbliai – per gana trumpą laiką itin išpopuliarėjusi ir pamėgta naujovė. Šį šildymo būdą išbandė jau daugelis lietuvių namų ūkių ir džiaugiasi jos teikiamais privalumais.

Norintiems jį įsirengti – tai iš tiesų specifinių žinių reikalaujantis šildymo įrenginys, kuris turi būti labai gerai apskaičiuotas ir tinkamai pritaikytas individualiems poreikiams. Todėl kiekvienu atveju profesionalai pataria, neeksperimentuoti ir nebandyti jo rinktis tiesiog „iš akies“, paskaitinėjus komentarus internete.

Tam, kad šildymas būtų maksimaliai efektyvus ir veiktų sklandžiai, svarbu ne tik parinkti tinkamo galingumo įrenginį, tačiau ir jį sumontuoti. O tai geriausiai gali atlikti šios srities kvalifikuoti specialistai. Labai svarbu išsirinkti tokį šilumos siurblį, kuris atitiktų ir tenkintų tiek patalpų, tiek vandens šildymo poreikius. Todėl įrenginys neturi būti nei per mažo galingumo, siekiant sutaupyti ir sumažinti elektros sąnaudas, nei per didelio galingumo. Pastaruoju atveju įrenginio resursai nebus išnaudojami pilnai, todėl nėra prasmės rinktis galingesnį.

Bet kuriuo atveju tik individualūs poreikiai ir finansinės galimybės gali įtakoti, kiek jums kainuos šilumos siurblio įrengimas. Priklausomai nuo gamintojo, techninių savybių ir valdymo ypatumų šilumos siurbliai kaina yra skirtingi. Tačiau lyginant pagrindinius skirtingų įrenginių panašius parametrus, jie nėra niekuo vienas už kitą prastesnis. Tiesiog vienas gali turėti nuotolinį valdymą Wi-Fi modulio pagalba, kitas ne ir tik jums spręsti, ar už tą komfortą verta susimokėti.

Labai svarbus dalykas – šilumos siurblių įrengimas. Jau minėjome, kad jis turi būti montuojamas kvalifikuotų montuotojų, kitaip garantinis aptarnavimas įrenginiui negalios. Tai reikalauja specifinių žinių ir turi būti tinkamai dokumentuota, kad įrenginys yra sumontuotas ir pratestuotas prieš jo paleidimą. Būtent dėl šios priežasties jo patiems įsirenginėti nerekomenduoja, išskyrus tuos atvejus, jeigu pats esate kvalifikuotas montuotojas.