Šiandien pastebima akivaizdi tendencija, jog augantis darbo užmokestis bei kitos pajamos nėra pajėgūs pasivyti vis didėjančių asmeninių poreikių bei, tuo labiau, į viršų kone kosminiu greičiu kylančių kainų. Tokia terpė – itin palanki subjektams, turintiems rezervų suteikti finansinę pagalbą už tam tikro dydžio palūkanas. Ne paslaptis, jog tokią paslaugą gali suteikti ir kaimynas Jonas, tačiau šįkart mes pakalbėsime apie legalius greituosius kreditus, kurių veiklą griežtai kontroliuoja Lietuvos bankas. Ir tai turėtų suteikti vartotojui didesnį pasitikėjimą šios paslaugos teikėjais. Aišku, visų pirma reikia pasitikėti savimi ir žinoti, jog greitosios paskolos neįtrauks į nesibaigiančių skolų ratą.
Kur panaudoti pinigus visi tikrai žinome: vieni kažką nuolat remontuoja, kiti investuoja į savo hobi, o treti, deja, visas turimas lėšas išleidžia būtiniausių poreikių (maistas, vaistas, komunaliniai mokesčiai) patenkinimui ir apie „galų sudūrimą“ mėnesio pabaigoje gali pagalvoti tik gražiausioje svajonėje. Keli šimtai papildomų eurų šiems tikrai turėtų būti pakankama finansinė parama, tiesa, šiuos reikia mokėti protingai išleisti. Ir, deja, pinigai iš oro nenukris: tokią momentinę pagalbą gali suteikti greitųjų paskolų bendrovės, mainais už paslaugą prašančios nustatyto dydžio palūkanų.
Fakto, jog labai trūksta pinigų ir nėra kitų legalių būdų šios problemos sprendimui nepakaks: egzistuoja visa eilė reikalavimų, kuriuos privalo atitikti žmogus, norintis gauti greitąją paskolą. Tai – ne būdas kreditų bendrovėms atsijoti jų paslaugų norinčius žmones, tačiau įrankis įvertinti, ar šie bus pajėgūs grąžinti pasiskolintą sumą kartu su palūkanomis (tai – ne tokia patraukli kreditų pusė). Atsakykite į šiuos klausimus:
- Ar esate LR pilietis ir turite galiojantį asmens tapatybės dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę)?
- Ar gaunate pastovias mėnesines pajamas (gaunamos „vokelyje“ nesiskaito), kurių dydis siekia bent 250 eurų (kai kurios kredito bendrovės, klientui nepasiekus minimalių mėnesinių pajamų ribų, siūlo galimybę gauti paskola už tam tikrą užstatą – automobilį ar nekilojamąjį turtą)?
- Ar nesate ieškomi už padarytus nusižengimus?
- Ar neturite įsiskolinimų trečiosioms šalims (kitiems kreditoriams, mobiliojo ryšio bendrovėms ir kita)?
- Ar turimų finansinių įsipareigojimų dydis neviršija 40% gaunamų mėnesinių pajamų?
Atitikus minėtus reikalavimus, tikėtina, jog pageidaujamo dydžio (ar, atsižvelgiant į individualų besiskolinančiojo profilį) greitasis kreditas bus suteiktas. Tiesa, nei teorinis atitikimas nustatytiems standartams ne ką mažiau svarbu asmeninis įvertinimas, ar pats suvokiu, su kokia atsakomybe susiję greitasis kreditas. Tai ir turėtų būti svarbiausias rodiklis, vertinant, ar greitasis kreditas yra tinkamiausia išeitis finansinių problemų sprendimui.