Vyrai, norėdami pasipiršti savo išrinktosioms, paprastai dovanoja žiedus. Įvairūs juvelyriniai dirbiniai populiarūs ir gali būti dovanojami šia proga, tačiau dažniausiai būtent žiedai su deimantais. Tokiu gestu vyras įrodo, kad nori su savo moterimi susituokti ir praleisti visą likusį gyvenimą kartu. Nuostabus gestas, tik įdomu, nuo kada jis atsirado?
Antropologai teigia, kad ši tradicija kilo iš romėnų papročio, kada žmonos nešiodavo žiedus, pritvirtintus prie nedidelių raktelių. Taip aplinkiniams buvo rodomas statusas, kad ši moteris užimta ir priklauso savo vyrui.
1477 m. Austrijos erchercogas Maksimilianas užsakė patį pirmąjį sužadėtuvių žiedą su deimantu savo išrinktajai Marijai Burgundietei. Nuo tada juvelyriniai dirbiniai – žiedai su deimantais tapo tikra tendencija tarp visos Europos aristokratų ir aukštuomenės.
Sentimentalūs Viktorijos laikai dar labiau išpopuliarino puošnių sužadėtuvių žiedų dizainus. Deimantai buvo pradėti maišyti su kitais brangakmeniais, tauriaisiais metalais ir net emaliu. Buvo itin svarbus brangakmenio puošnumas, todėl dizainui nebuvo gailėta nei gerų idėjų, nei kruopštumo. Kartais tokie žiedai su deimantais net primindavo gėlių pavidalą ir buvo vadinami „posi žiedais“. Edvardo epochoje sukurta idėja derinti deimantus su kitais brangakmeniais išliko iki pat šių dienų.
1947 m. pasaulio lyderiaujanti deimantų kompanija „De Beers Group“ paskelbė šūkį „Deimantas yra amžinas“. Klasikinis šūkis gyvuoja iki šiol. Deimanto, kaip brangakmenio, ilgaamžiškumas buvo susietas su tuo, kad ir santuoka tarp dviejų žmonių turėtų būti amžina. Tai tapo savotišku ir labai gražiu simboliu visame pasaulyje.
Atidarius „De Beers Group“ kasyklas Afrikoje, deimantai tapo dar prieinamesni visuomenės nariams. 1930 – aisiais, kai Amerikoje vyravo sunkūs ekonominiai laikai, automatiškai sumažėjo ir žiedų su deimantais paklausa. Bet bendrovė nesėdėjo rankų sudėjus ir pradėjo specialią rinkodaros kampaniją. Tam naudojo žymių filmų žvaigždžių, pasipuošusių deimantais, nuotraukas ir per trejus metus deimantų pardavimas išaugo net 50 procentų.
Deimantai ir šiomis dienomis yra labai vertinami. Jie simbolizuoja būsimos poros sąjungos šventę ir branginamą atminimą. Tik lyginant su senais laikais – dabar tokių juvelyrinių gaminių dizaino pasirinkimas toks platus, kad sau gražiausią gali atrasti praktiškai kiekviena asmenybė.