plaukai

Bet kuris stilistas pasakys, kad šukuosena sudaro didelę dalį įvaizdžio. Tinkamas plaukų kirpimas gali išryškinti veido bruožus ar paslėpti tam tikrus trūkumus, tačiau neteisingai parinkta šukuosena smarkiai sugadins bendrą Jūsų išvaizdą. Keli kirpėjai sutiko įvardyti, kokias tendencijas pastebi. Apžvelkime TOP 3, dažniausiai daromas klaidas, renkantis savo šukuoseną ir plaukų stilių.

Kopijuojame kitus

Plaukų stilistė Milda skatina išlikti unikaliais. Gyvename amžiuje, kuriame taip lengva pasimesti tarp galybės nuomonių ir patarimų. Tenka pripažinti, kad nuomonės formuotojai socialiniuose tinkluose, televizija ar spauda turi įtakos įvairiems mūsų pasirinkimams. Ne išimtis – plaukų kirpimas. Neretai pasiduodame pagundai išbandyti tam tikras šukuosenas, kurios gražiai atrodė ir tiko tam tikriems žymiems asmenims. Visgi, nepagalvojame, ar tam tikras plaukų ilgis, kirpčiukų buvimas ar nebuvimas tiks prie mūsų veido bruožų, akių, nosies ar lūpų formos. To pasekmė – laukimas, kol plaukai ataugs ir bus galima suformuoti kitokį įvaizdį.

Neatsižvelgiame į savo plaukų tipą

„Vienų plaukai būna tiesūs, lygūs, glotnūs. Kitų, gi, banguoti, garbanoti, pasišiaušę. Į tai labai svarbu atsižvelgti, renkantis sau tinkamiausią šukuoseną.“ – pasakoja plaukų stilistė Jelena. Neretai tiesiems, paklusniems plaukams labiau tinka žaismingi kirpimai ar šukuosenos pakeliančios plaukus nuo šaknų. Tuo tarpu, identiškas įvaizdis labai netinkamas ir taip sunkiai šukuojamiems ir tvarkomiems, garbanotiems plaukams. Šukuosena, netinkanti pagal plaukų tipą, smarkiai apsunkina kasdienybę. Juk reikia praleisti daug laiko, kad suvaldytumėte ir taip sunkiai valdomus plaukus. Arba, priešingai, kad glotnūs plaukai būtų
puresni.

Bandymas kirptis patiems

Kirpėja Vilma pasakoja: “Kai atsidarė mano kirpykla Vilniuje, Fabijoniškėse, sulaukiau ne vieno kliento, kuris apsilankęs, prašo taisyti jau padarytą žalą.” Turbūt, didžiausia klaida, kurią galima padaryti su savo plaukais – kirptis patiems, to nemokant. Interneto platybėse galima rasti ne vieną vaizdo įrašą ar nuotrauką, kurioje užfiksuotos tokių kirpimų nesėkmės. Per trumpi kirpčiukai, kreivai nukirpti plaukai – tai tik nedaugelis problemų po savarankiško apsikirpimo. Ne veltui sakoma: ką darai – daryk gerai. Juk neiname tvarkytis dantų pas kaimyną ar taisyti batų pas to nemokantį žmogų. Tai, kodėl vis dar bandome formuoti savo šukuosenas patys? Patyrę specialistai investuoja į įvairius kursus, mokymus ir šį darbą gali
atlikti nepriekaištingai.

Tinkamai parinktas ir atliktas plaukų kirpimas ne tik prisideda prie gero įvaizdžio, bet ir sutaupo Jums laiko. Ne vienas kirpėjas teigia, kad geriausia šukuosena yra ta, kuri leidžia ryte išsidžiovinti plaukus ir, be papildomų pastangų, keliauti į darbus. Visai nesvarbu, ar kirpykla Vilniuje, ar Kaune ar bet kokiame miestelyje. Kreipkitės į savo kirpėją ir su pasitikėjimu atsiduokite jo rankoms.