chocolate on a black bowl
chocolate on a black bowl
Photo by Julia Miller on Pexels.com

Sakoma, jog devyni žmonės iš dešimties mėgsta šokoladą, o dešimtas visada meluoja. Tikrai sunku surasti žmogų, kuris nemėgtų pasmaguriauti gabalėliu šokolado prie kavos ar arbatos, nors ir labai retai. Artėjant įvairiausioms progoms, gimtadieniams, šventėms imame sukti galvą, ką padovanoti artimam, mylimam ir brangiam žmogui. Atrodo, visus daiktus dovanos gavėjas turi arba gali nusipirkti. Tokiais atvejais, kai nesugalvojate, ką padovanoti, būtent šokolado degustacija gali tapti tobula dovana. Smalsu, kodėl? Skaitykite šį straipsnį ir sužinosite.

Dovanojate naujus potyrius

Dovanoti ne daiktą, o patirtis ir potyrius visada yra geriau, nes dažniausiai dovanojant tokią pramogą, dovanos gavėjas praleidžia laiką su jam artimu žmogumi (visada dovanokite pramogą dviem asmenims) ir galvoja apie jus.

Prieš degustaciją – įdomūs pasakojimai ir ekskursija

Visų pirma, šokolado degustacija prasideda nuo šokolado ekskursijos. Ekskursijos metu dalyviams papasakojama kiekvieną nustebinanti įdomioji šokolado istorija. Po istorijos pasakojimo, dalyviams suteikiama išskirtinė galimybė pasivaikščioti po šokolado gamybos fabriką – tai išties įdomi patirtis pamatyti, kaip gaminamas šokoladas ir kas fabrike turi įvykti iki to, kol jis atsiras parduotuvių lentynose. Jei šokolado fabrikas gamina ir saldainius bei šokoladines figūras, dalyviai pamato, kaip gaminami ir jie.

Šokolado degustacija

Kai jau papasakota šokolado istorija, pamatyta, kaip gaminamas šis gardėsis, dalyviai gali pereiti prie šokolado degustacijos. Šokolado degustacijos kartais vykdomos užrištomis, o kartais – atmerktomis akimis. Šokolado degustacija ypatinga tuo, jog čia suteikiama galimybė paragauti įvairių rūšių ir skonių šokolado ir pabandyti atspėti, koks ką tik buvo ragautas. Taip pat, į šokolado degustacijos programą dažniausiai yra įtraukta galimybė pasigaminti šokoladinį gaminį pačiam. Čia jau galėsima rinktis – saldainį, šokolado plytelę ar figūrą parsinešite namo.

Taigi, šokolado degustacija tikrai yra tobula dovana ir įtiks net ir patiems įnoringiausiems pramogų mėgėjams. Jei manote, kad tokia dovana yra brangi, tai smarkiai klystate. Šokolado degustacijos kaina yra nedidelė ir prieinama kiekvienam, ieškančiam dovanos. Taip pat, šokolado fabrikų Lietuvoje tikrai gausu, todėl galite padovanoti šokolado degustaciją dovanos gavėjo mieste arba priešingai – kitame mieste. Tačiau rinkdami dovaną, visada galvokite apie jos gavėją – ar jis norėtų vykti į kitą miestą.