baidariu nuomotojasNors ilgą laiką plaukimai baidarėmis buvo išskirtinai vien vasaros pramoga, baidariu nuomotojas teigia, kad vis daugiau keliautojų baidares nuomoja ir orams atvėsus. Šį pasirinkimą lemia noras išbandyti savo jėgas, pasimėgauti ramios kelionės privalumais ar pasigrožėti žiemai besiruošiančia (arba – žiema pasipuošusia) Lietuvos gamta. Baidarių nuomotojai teigia, kad nepriklausomai nuo oro sąlygų, keliautojams svarbiausi trys esminiai nuomos akcentai: baidarių kokybė, plaukimo maršrutas ir nakvynės vieta.

Ar nuomojamos baidarės yra kokybiškos?

Vienas svarbiausių klausimų – kokias baidares nuomotojas siūlo? Nors ilgą laiką apie baidarių kokybę nebuvo galvojama (svarbu, kad laivelis laikosi ant vandens), pastaraisiais metais baidarių tvirtumui, manevringumui ir lengvumui keliami aukštesni reikalavimai. Nuomotojai teigia, kad ši situacija yra savaime suprantama. Visų pirma, baidarių pasiūla gerokai išaugo, todėl turistai iš tiesų gali rinktis, antra – ne vieną kelionę išbandę plaukikai suprato, kad kelionės sklandumas ir smagumas gana didele dalimi priklauso nuo baidarės lengvumo, dugno tvirtumo ir galimybės manevruoti posūkiuose.

Kokiu maršrutu plaukti?

Itin aktualus klausimas – kokiu maršrutu plaukti? Kiekvienas keliautojas plaukimo metu nori mėgautis vaizdingu kraštovaizdžiu ir, priklausomai nuo poreikių, – upės vingiais bei kliūtimis. Vieni plaukikai renkasi ekstremalesnius maršrutus, kurie pareikalauja nuolatinio dėmesio, jėgų ir ištvermės, kiti renkasi tiesesnius ir ramesnius plaukimus, daugiau dėmesio skirdami gamtos stebėjimui. Apie savo poreikius ir pomėgius turėtumėte iš anksto pasikalbėti su baidarių nuomotojais, kurie patars, kaip pasirinkti maršrutą. Konkretus sprendimas priklauso ir nuo plaukikų amžiaus, keliautojų grupės bei kelionės ilgio. Beje, pastarasis aspektas taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Turite nuspręsti, kelių valandų trukmės žygį rinksitės, ar ketinate plaukti vieną ar kelias dienas.

Kur miegoti?

Paprastai kelionės baidarėmis planuojamos su viena ar dviem nakvynėmis gamtoje. Daugelis keliautojų nėra linkę apsistoti toli nuo plaukiamo maršruto, ypač tuomet, jei galvojama apie kelių dienų žygį upėmis. Baidarių nuomotojai gali pasiūlyti tiek prie konkretaus maršruto esančias stovyklavietes, kuriose galima statyti palapines ir kurti laužavietes, tiek nuosavus ar kolegų nuomojamus nakvynės namukus, skirtus ramesniam ir patogesniam poilsiui.