Sietynai – tai tikri šviestuvų karaliai, visais laikais žavėję žmones, mėgstančius išskirtinumą, prabangą ir unikalų stilių. Žinoma, šiandien ši šviestuvų rūšis pasižymi kur kas didesne įvairove ir tinka ne tik didelėse menėse bei klasikinio ar Provanso stiliaus namuose: parduotuvėse galite rasti ir minimalistiniam, skandinaviškam dizainui puikiai tinkančių, modernių formų sietynų. Visgi reikėtų turėti omenyje, kad jie tinka ne visoms erdvėms, tad renkantis sietynus vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų.
Apšvietimo ryškumas
Nors sietynai paprastai yra ganėtinai dideli, masyvūs, daug įvairių lempučių turintys šviestuvai, jie labiau naudojami dekoratyvine paskirtimi. Jei įrenginėjate pakankamai dideles patalpas, kurioms būtinas ryškus apšvietimas, sietynas privalo būti derinamas su sieniniais ar kito pobūdžio šviestuvais. Geriausia, jei visi šviestuvai atstovautų vienai kolekcijai ir būtų artimo stiliaus. Juk nenorite, kad erdvė atrodytų tarsi kelių skirtingų dešimtmečių kratinys?
Erdvės dydis
Kad ir kokį gražų bei dizainui puikiai tinkantį sietyną rastumėte, atminkite, kad jis turi būti pritaikytas įrenginėjamos erdvės dydžiui. Pavyzdžiui, mažame kambaryje, kurį naudojate keletui funkcijų atlikti, masyvus, sudėtingos konstrukcijos, begalę skirtingų detalių turintis sietynas paprasčiausia užgoš visą patalpą, vizualiai mažins erdvę ir atrodys neskoningai. Tokiu atveju geriau rinktis šiuolaikiškus, kompaktiškesnius ir minimalistiniam interjerui pritaikytus sietynus. Didesnėms patalpoms galioja atvirkštinė taisyklė: jei jose pakabinsite tik vieną sietyną, jis pasiklys erdvėje ir bus nepastebimas. Išpildyti harmoningus dizaino užmojus padės keli vienodi, simetriškai išdėstyti sietynai arba vienas milžiniškas, akį traukiantis šviestuvas, kuris puikiai tiks prabangiuose apartamentuose ar kitose panašaus pobūdžio patalpose.
Techniniai parametrai
Prieš įsigyjant sietyną būtina pasidomėti ir jo techniniais parametrais. Svarbu atsižvelgti į jo gabaritus, lempučių cokolius, reikalingą galingumą. Pastarąjį galite apskaičiuoti sudėjus visų sietyne esančių lempučių galingumą. Paprastai vienam kvadratiniam metrui apšviesti reikia 20 vatų, jei norisi kiek švelnesnio apšvietimo ar ketinate įsirengti papildomus šviesos šaltinius, gali pakakti ir 15.