Depresiją dažnai lydi- apetito praradimas, košmarai miegant, irzlumas, nerimas. Sunkesnių depresijų atveju prisideda minčių ir judesių sulėtėjimas, vidurių užkietėjimas, savikaltos idėjos ar net psichotiniai sutrikimai.
Neigiamos mintys ir žema savivertė
Depresija gali pakirsti jūsų savosios vertės išgyvenimą. Galite jaustis beverčiai ar nesekmingi viskame, ko imates. Galite nuolat galvoti apie tai, kaip jums nesiseka ir kaip viską sugadinate vėl ir vėl mintyse sukti sunkias patirtis, nesekmes ar netobulumus. Gali būti, kad tokios būsenos yra laikinos ir karts nuo karto tarsi prablaivėję vėl pradėti matyti save daug pilniau: su trūkumais ir galimybėmis. Visgi tokios mintys nėra realybės atspindys. Nei vienas žmogus nėra bevertis ir nieko nesugebantis. Šios mintys ir jausmai- tai jūsų sunkios būsenos atspindys. Būsenos, kurioje nereikia likti vienam.
Mintys apie mirtį, savižudybę ar savęs žalojimą
Mintys apie mirtį, savižudybę aplanko žmones, kurie jaučiasi nevilty, praradę prasmę ir bejegiai tai pakeisti. Jei jūs taip jaučiates šiuo metu nelikite vienas, skubiai kreipkitės pagalbos į artimiausius arba skambinkite psichikos pagalbos specialistams. Tai didelio pavojaus ir didelės kančios ženklas.
Psichoterapija- veiksmingas gydymo būdas
Psichoterapija- veiksmingas gydymo būdas, plačiai naudojamas depresijos gydyme visame pasaulyje. Psichoterapijos ar psichloginio konsultavimo tikslas- palengvinti emocinę būklę ir suteikti pagalbą išklausant ir ieškant naujų elgesio būdų, kurie labiau padėtų kasdieniniame gyvenime. Psichologinis ar psichoterapinis gydymas- pirmas pasirinkimas sergant lengva ar vidutinio lygio depresija. Tačiau šio gydymo gali nepakakti sergant sunkia depresijos forma. Visgi net ir šiuo atveju psichologo konsultacijos užima svarbią vietą šalia kitų pagalbos rūšių ir medikamentinio gydymo, nes padeda lengviau priimti ir išgyventi sunkius simptomus ir ilgai trunkantį gydymą.
Kiek laiko vyksta psichoterapija?
Kai kuriems žmonėms padeda trumpalaikė terapija, 10-20 susitikimų, tačiau daugeliui žmonių, kurie kenčia nuo ilgalaikių depresijos epizodų, naudingesnė yra ilgalaikė terapija, vienerių metų ar daugiau. Ilgalaikė terapija patikimiau padeda sumažinti depresijos simptomus, padidina pasitenkinimą gyvenimu ir santykiais su kitais žmonėmis.