Laikrodžiai dovanojamiAr šiais laikais laikrodžiai dovanojami? Visko būna, tačiau tai nėra pati populiariausia dovana. Kokios priežastys? Labai įvairios.

Kai kurios tautos nelinkusios dovanoti laikrodžių, nes laiko tai ne pačiu geriausiu ženklu. Bene geriausias pavyzdys – kinai. Jei vyktumėte į šią šalį ir susibičiuliavę su kinu ar kine nuspręstumėte įteikti laikrodį… verčiau to nedarykite. Tokia dovana siejama su išsiskyrimu.

Galbūt Lietuvoje laikrodžiai dovanojami be papildomų ir be neigiamų poteksčių, tačiau sumąsčius įteikti būtent laikrodį neprošal dar kartą pamąstyti, ar šitoks daiktas – sumanymas į dešimtuką, ar visgi ne. Jeigu žmogus turi patinkantį laikrodį, kurio dar nenori keisti, tai kažin ar apsidžiaugs. Kitas variantas – jei žmogus turtingas ir segi, pavyzdžiui, „Rolex‘ą“, o įteiksite daug kartų pigesnį daiktą, tikėtina, kad jūsų dovana bus suprasta kaip pokštas.

Tad prielaida būtų tokia: laikrodį dovanoti gana rizikinga. Žinoma, jei gerai pažįstate asmenį, kurį ruošiatės sveikinti, tikriausiai neapsiriksite. Bet ar galite ranką prie širdies pridėję pasakyti, kad puikiai pažįstate kiekvieną savo draugą? Vargu.

Laikrodžiai dovanojami atsižvelgiant į tam tikrus dalykus. Imti ir per minutę išrinkti dovaną šiuo atveju nekoks sprendimas.

Hm, o jeigu mąstėte apie laikrodį, bet persigalvojote? Kokių alternatyvų yra? Viskas priklauso nuo adresato. Turbūt sutiksite, kad daugiau variantų, jei renkate dovaną moteriai. Papuošalų – ištisa įvairovė. Vien auskarų kiek skirtingų modelių. Arba grandinėlių.

Kalbant apie progas kyla ir kitokių klausimų. Vienas iš jų – kainos. Ar verta pirkti brangią dovaną? O gal kuklumas ­= subtilumas? Konkretaus patarimo, galinčio pasitarnauti visais atvejais, nerasime. Tiesiog pravartu neuniversalizuoti kiekvienos progos. Žmonių pomėgiai nevienodi, skoniai taip pat. Todėl logiška, kad tokia pat dovana nebus vienodai šiltai priimama.

O apskritai yra ne trys ir ne penki variantai, ką įteikti šventės metu. Ir ne tik iš aksesuarų kategorijos. Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo dovanų čekiai. „Atsikąsta“ visokių kiaulių taupyklių ir nuspręsta, kad visai nieko leisti pačiam sveikinamam asmeniui nuspręsti, kokį daiktą išsirinkti. Vadinasi, ir čekis – neblogas variantas. Bet vėlgi – ar tai neginčijamai nuostabus pasirinkimas? Gal daugeliu atvejų ir taip, tačiau išimčių irgi pasitaikytų.

Klausimas, ką dovanoti, nėra ypač paprastas, bet pasukus galvą pavyksta išmąstyti, kas pasiteisintų, o kas nelabai. Neretai sprendimą pasufleruoja konkreti proga. Juk per Kalėdas neaktualūs velykiniai margučiai, o per Velykas – kalėdinės dekoracijos.

Nemažai priklauso ir nuo žmogaus amžiaus. Pavyzdžiui, krikšto sūnui ar krikšto dukrai laikrodį išrinktumėte lengviau nei kolegai. Kodėl? Nes vaikai nebus nusistatę tokių griežtų kriterijų ir apskritai neturės sukaupę tiek žinių apie laikrodžių prestižą, produktų kainas ir pan.

Prielaidų, pamąstymų nemažai. Bet viskas puikiai suprantama. Nesinori pirkti bet ko. Ir šiaip – kas vienam patiks, kitam gal sukels neigiamų emocijų.